image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA!

Od 25 maja 2020 roku Wypożyczalnie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie wraz z Filiami wznawiają swoją działalność. Do odwołania zamknięte pozostają wszystkie Czytelnie. Zmianie ulegają godziny otwarcia i zasady udostępniania zbiorów.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

01.04.2020 r. - "Nasze pomysły na biblioteczną pracę zdalną", czyli wirtualne spotkanie sieci "Inspiracje są wśród nas"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 02 kwietnia 2020 11:45

Nauczycielkom-bibliotekarkom, uczestniczkom Sieci Współpracy i Samokształcenia „Inspiracje są wśród nas” niestraszna jest narodowa kwarantanna. Chociaż tęsknią za swoimi uczniami i szkolnymi bibliotekami mają pełne ręce roboty, a głowy pełne pomysłów. Specjalnie dla nich koordynująca pracę sieci Katarzyna Gołubiew zorganizowała spotkanie za pośrednictwem platformy ZOOM.

spotkanie sieci 1

Ze względu na ramy czasowe platformy ZOOM, spotkanie mogło trwać tylko godzinę. To bardzo mało czasu, zważywszy na fakt, że spotkania stacjonarne trwają 4 godziny. Trzeba było się jednak dostosować. W trakcie trwającego godzinę spotkania uczestniczki wymieniły się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy zdalnej oraz podzieliły się wnioskami i pomysłami na udoskonalenie tej pracy. Powstała baza ciekawych szkoleń, scenariuszy, infografik, mnemotechnik do wykorzystania w trakcie pracy w domu. Na kolejnym spotkaniu, które zaplanowane jest po świętach nadal będziemy dzieliły się swoimi pomysłami, niewykluczone, że porozmawiamy również o trudnościach związanych z pracą zdalną. Zresztą o tym napiszemy już po następnym spotkaniu.


Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2020 11:53