27.04.2020 r. - Praca zdalna okiem dyrektora przedszkola
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

27.04.2020 r. - Praca zdalna okiem dyrektora przedszkola
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 28 kwietnia 2020 12:22

Za nami II zdalne spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkoli Zaczytane Przedszkolaki. Uczestniczki sieci miały okazję do rozmowy z wicedyrektorką jednego z warszawskich przedszkoli.

fot 1

Dorota Bielecka jest zastępcą dyrektora w Przedszkolu nr 305 na warszawskim Mokotowie. W trakcie spotkania nauczycielki zadawały pytania, głównie dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Pojawiła się również kwestia sześciotygodniowej opieki w miesiącach letnich oraz pytania związane z otwarciem placówek przedszkolnych. Poza tym p. Dorota omówiła organizację pracy w jej przedszkolu.
Już w trakcie spotkania ukazał się oficjalny komunikat Wiceprezydenta m.st. Warszawy w sprawie pracy placówek na pierwszym etapie edukacji. Poniżej umieszczamy informacje w nim zawarte:
Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy
Drodzy rodzice! W tym roku rezygnujemy z tzw. dyżurów wakacyjnych we wszystkich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Stołeczne Warszawa.
W tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa, aby zminimalizować mieszanie się dzieci z różnych placówek, będziemy proponować następujące rozwiązanie:
➡ w okresie lipiec - sierpień 2020 r. przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą przez 6 tygodni prowadziły zajęcia dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do danej placówki. Przez okres 2,5 tygodnia pozostaną zamknięte.
➡ zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, okres przerwy w funkcjonowaniu placówki uzgodnią wspólnie dyrektorzy przedszkoli/szkół z radą przedszkola/radą rodziców.
➡ przedszkola/szkoły nie będą prowadziły zapisów na dyżury wakacyjne dla dzieci z innych placówek.
W okresie przerwy w funkcjonowaniu placówki nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi będą mogli skorzystać z urlopów wypoczynkowych.

Wszyscy już jesteśmy zmęczeni niepewnością jutra. To również zauważalne było w trakcie spotkania. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Nikt nie podejrzewał także, że nasze spotkania przeniosą się do sieci internetowej. Następne, 10 maja, odbędzie się z doradczynią metodyczną z MSCDN w Radomiu – Anną Natorą. Oby było bardziej optymistyczne.

fot 2

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2020 12:40