29.04.2020 r. - Nasze pomysły na "Międzynarodowy Dzień Tańca"
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

29.04.2020 r. - Nasze pomysły na "Międzynarodowy Dzień Tańca"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
środa, 29 kwietnia 2020 09:28

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto zostało ustanowione przez Komitet Tańca „Międzynarodowego Instytutu Teatralnego” w 1982 r. 29 dzień kwietnia nie jest dniem przypadkowym. Tego dnia odbył się chrzest wybitnego XVII-wiecznego francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Poniżej przedstawiamy nasze propozycje związane z tym dniem. Możecie wspólnie z pracownikami naszej biblioteki zatańczyć „Marsz Radeckiego” Johanna Straussa. Wystarczy tylko wiedzieć, jakie czynności wykonać na hasła klepsydra, ołówek, lejek czy koło. Wskazane jest mieć towarzysza lub towarzyszkę do wspólnego tańca.Dla tych, którzy nieswojo czują się w tanecznym pląsach polecamy inną rozrywkę. W tanecznym kręgu ukryte są nazwy popularnych polskich tańców. Zadanie polega na ich odszukaniu. Można je również policzyć, przepisać, sprawdzić czym się charakteryzują itp… Niektóre tańce, mimo że występują również w innych krajach, są uznawane za polskie.

krag

Zapraszamy do zabawy.


Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2020 10:10