29.04.2020 r. - Konferencja on-line Lider na trudne czasy
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

29.04.2020 r. - Konferencja on-line Lider na trudne czasy
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 30 kwietnia 2020 08:36

W wyniku zaistniałej sytuacji związanej z COVID-19 na konferencję Lider na trudne czasy zaprosiliśmy Państwa przed ekrany komputerów, tabletów lub/i smart fonów. Konferencja odbyła się dzięki współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie z Centrum Kształcenia Nauczycieli Razem Lepiej. Skierowana była do dyrektorów i kadry zarządzającej.

0ok

Bieżące wydarzenia spowodowane pandemią zmusiły dyrektorów szkół do podejmowania trudnych decyzji. Powoduje to brak poczucia pewności nauczycieli, uczniów i rodziców. Dlatego nasza konferencja miała na celu wzmocnić pozycję liderów oraz przedstawić narzędzia, które pomogą im budować i wspierać zespół nauczycieli.

2ok 3ok 4ok

Konferencje otworzyła wicedyrektor biblioteki Joanna Kamińska. Następnie, po zalogowaniu się uczestników w pokoju konferencyjnym, rozpoczęły się zaplanowane prelekcje. Pierwsze wystąpienie 5 zasad tworzenia dobrego zespołu, przezwyciężania kryzysów i zarządzania zespołem rozproszonym przygotowała Anna Jurewicz - trenerka kompetencji miękkich, edukatorka, coach. Przedstawiła w nim obraz prawdziwego lidera i przywódcy edukacyjnego. Powiedziała tworzyć wizję i budować strategię w zespole oraz jakimi wartościami powinien się kierować. Tworząc zespół należy pamiętać też o 5 dysfunkcjach na jakie może być narażony zespół nauczycieli. Prelegentka bardzo szczegółowo omówiła ten problem.

5ok 6

Drugą prelekcję pod tytułem Liderzy w czasach chaosu – od improwizacji do mocy autentyczności wygłosił Piotr Szrajber - aktor, coach action learning, trener kompetencji miękkich. Szrajber zwrócił uwagę na to, jak budować autorytet lidera, jak elastycznie reagować na różnorodne sytuacje i czerpać moc ze swojej autentyczności. Przedstawił metodę Action learning, którą pracuję od wielu lat oraz 5 zasad zespołu według programu Arystoteles.

8 .

Trzecią prelegentką była Ewa Szczerba - dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim oraz laureatka tytułu Super Dyrektor Szkoły 2018 oraz oraz laureatka tytułu Super Dyrektor Szkoły 2018.

W swojej prelekcji Jak tworzyć współpracujące zespoły – kilka cennych uwag praktyka omówiła metodę zarządzania turkusowego oraz własne przemyślenia z pracy w ostatnich tygodniach.

Podsumowanie konferencji przypadło pani Annie, która przedstawiła następujące wnioski:
- najważniejsze w pracy w zespole są relacje z ludźmi oraz zaangażowanie ich w proces tworzenia pozytywnego obrazu placówki,
- nie bez znaczenia są elastyczność i wyrozumiałość lidera,
- istotne też jest praktykowanie empatii w stosunku do pracowników, uczniów i rodziców. W końcu przecież wszyscy uczymy się żyć w nowych okolicznościach.


Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2020 09:06