12.05, 14.05.2020 r. - warsztaty on-line wokół książek "Ja Joga" oraz "Wielka księga SUPERmocy!"
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

12.05, 14.05.2020 r. - warsztaty on-line wokół książek "Ja Joga" oraz "Wielka księga SUPERmocy!"
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 14 maja 2020 13:58

Trwa XVII edycja Tygodnia Bibliotek. Edycja inna niż wszystkie dotychczasowe. Większość zaplanowanych atrakcji z powodu epidemii zostało odwołanych, ale nie wszystkie. Niektóre z nich, mimo epidemii, miały okazję się odbyć.

mamania

Mowa m.in. o warsztatach „Ja Joga” oraz „Wielka księga SUPERmocy”, które zorganizowane zostały we współpracy z Wydawnictwem Mamania. Z racji epidemii koronawirusa obie formy odbyły się on-line i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zajęcia poprowadziła Anna Musialik. To nie była pierwsza współpraca P. Ani z naszą biblioteką. W październiku 2019, podczas tegorocznej Nocy Bibliotek odbyły się prowadzone przez nią warsztaty „Ja Joga”. To były zajęcia z udziałem dzieci. Dużo się wtedy działo! Były wspólne ćwiczenia oraz zabawy wokół książki „Ja Joga” Susan Verde i Petera H. Reynoldsa.

Tym razem warsztaty odbyły się on-line. Nasza placówka oraz Wydawnictwo Mamania zaprosili wszystkich chętnych przed ekrany laptopów, tabletów i telewizorów. W czasie warsztatów „Ja Joga” prowadząca pokazała jak można uruchomić wyobraźnię, uspokoić oddech. Pokazała również ćwiczenia rozciągające. Warsztaty skupione wokół książki Verde i Reynoldsa pozwalają na bezpieczne wprowadzenie dziecka w świat jogi i związanej z nią uważności.

Warsztaty „Wielka księga SUPERmocy!” miały na celu pokazanie, że każde dziecko ma swoją własną supermoc. Pani Ania losowo, z zamkniętymi oczami, wybierała fragmenty książki i czytała o supermocach wybranych bohaterów. Okazało się, że może być tego całkiem sporo. Wystarczy wymienić optymizm, zwinność, szybkie nawiązywanie kontaktów, cierpliwość itp. W następnej części warsztatów pokazała jak stworzyć swoją osobistą „Dłoń SUPERmocy”, a także inne zabawy animacyjne.

Dziękujemy Annie Musialik za przeprowadzenie zajęć, a przedstawicielce Wydawnictwa Mamania – Aleksandrze Ruszkowskiej – za owocną współpracę.

Jeżeli ktoś nie mógł uczestniczyć w zajęciach informujemy, że filmiki z obu warsztatów będą przez miesiąc dostępne na YT Mamania-Relacja.


Poprawiony: czwartek, 14 maja 2020 14:10