01.10.2020 r. - Spotkanie live Książki na tapecie
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

01.10.2020 r. - Spotkanie live Książki na tapecie
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 października 2020 11:12

Za nami pierwszy odcinek cyklu Książki na tapecie. Zainspirowane i zmotywowane przez Nauczyciela na Medal Justynę Lewicką-Szczęsną bibliotekarki postanowiły nagrać live, który będzie miał na celu prezentację, a tym samym promocję interesujących książek ze zbiorów warszawskiej biblioteki pedagogicznej.

zdj

Pierwszą książką na tapecie przedstawioną przez nasze koleżanki z Wydziału Wspomagania Edukacji była pozycja autorstwa Lidii Buksak Szkoła mówców: myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy. Książka nie została wybrana przypadkowo, ponieważ porusza temat uniwersalny, a każdy z nas, wcześniej czy później będzie musiał wystąpić publicznie, przemawiając do większego grona osób. Są osoby, dla których jest to nie lada wyzwanie. Książka Lidii Buksak pomaga przełamać barierę przed wystąpieniami publicznym, a sama autorka zachęca do tego prostym komunikatem Po prostu zacznij to robić.

Jeżeli zaś chodzi o sam cykl Ksiażki na tapecie, to ma on formułę luźnej dyskusji na temat konkretnej książki, oczywiście ze zbiorów biblioteki. Odcinki będą nagrywane na żywo na fanpage’u biblioteki, a następnie udostępniane na serwisie YT. Tytuł cyklu również nie jest przypadkowy, bo to właśnie tapeta, widoczna z tyłu rozmawiających ze sobą bibliotekarek oraz omawiana przez nie książka, są tutaj na pierwszym planie.

Zachęcamy do śledzenia naszego bibliotecznego FB, a tym samym oglądania kolejnych odcinków Książek na tapecie.


Poprawiony: piątek, 02 października 2020 11:38