12.10. 2020 r. - Zaczytani z Mamanią, czyli I spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola "Zaczytane Przedszkolaki"
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

12.10. 2020 r. - Zaczytani z Mamanią, czyli I spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola "Zaczytane Przedszkolaki"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 października 2020 09:53

W kameralnym gronie, z zachowaniem wszelkich wymogów ostrożności, na naszej sali konferencyjnej odbyło się pierwsze stacjonarne spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola "Zaczytane Przedszkolaki".

tytul

Sieć poprowadziły widoczne na zdjęciu tytułowym koordynatorki Barbara Szczepaniak oraz Katarzyna Gołubiew ze specjalnym udziałem, również widocznej na zdjęciu, Aleksandry Ruszkowskiej z Wydawnictwa Mamania. Udział przedstawicielki uwielbianego przez nas wydawnictwo Mamania nie był przypadkowy, ale o tym później.

3 

Na początku koordynatorki przywitały przybyłe na sieć uczestniczki oraz poprosiły, by każda z nich wybrała do pracy jedną książkę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Oczywiście - wszystkie publikacje wydane zostały w Mamanii. Do wyboru uczestniczki miały min. takie książki jak: "A królik słuchał", "Ja spokój", "Kolorowy Potwór idzie do przedszkola", "Ja spokój", "Czy mogę się przytulić" oraz "Kiedy nie mogę się przytulić".

ksiazki

Koordynatorki poprosiły, by każda z nauczycielek wypisała na kartce papieru pierwsze skojarzenia z wybraną przez siebie okładką książki - na zasadzie rutyny Most, stosowanej w myśleniu krytycznym. Następnie uczestniczki przeczytały teksty wybranych przez siebie publikacji i ponownie wykonały zadanie Most, sprawdzając czy ich wcześniejsze przypuszczenia na podstawie samej okładki, rzeczywiście oddawały treść książki.

krolik tytul Joga

Po krótkiej dyskusji koordynatorki zaprosiły uczestniczki do wspólnego aktywnego czytania ksiażki "Ja Joga", z tym, że książkę przeczytała jedna z koordynatorek, a uczestniczki wykonywały ćwiczenia - proste assany opisane w historii.

Kasia Ola i Joga

Kolejny etap spotkania poprowadziła Aleksandra Ruszkowska z Mamanii, która zaprezentowała obecnym nauczycielkom wartościowe książki dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale również dla rodziców dzieci w tymże wieku. Ponadto zaprosiła uczestniczki sieci, a właściwie placówki, w których pracują do swojego projektu "Wyzwalaj kreatywność z Mamanią". Projekt skierowany jest do przedszkoli i polega na tym, by na podstawie wybranej książki wydanej przez wydawnictwo Mamania, opracować scenariusz zajęć z dziećmi, zrealizować go i przesłać wraz ze zdjęciami do Mamanii. Aby realizacja zadania była łatwiejsza do wykonania, wydawnictwo za darmo oferuje placówce 2,3 egzemplarze wybranych książek.

mamania Ola

Nauczycielki z zaangażowaniem wybrały tytuły do pracy z dziećmi w swoich grupach, a tym samym wyraziły chęć udziału w projekcie "Wyzwalaj kreatywność z Mamanią". Swoje pomysły zrealizują nie tylko w przedszkolach, ale podzielą się nimi również na kolejnych spotkaniach sieci "Zaczytane Przedszkolaki".
Bardzo dziękujemy Aleksandrze Ruszkowskiej i Wydawnictwu Mamania za dotychczasową współpracę i za tak wspaniałe publikacje, które często nasza biblioteka otrzymuje jako dary.


Poprawiony: wtorek, 13 października 2020 10:05