21.10.2020 r. - II spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy "Inspiracje są wśród nas"
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

21.10.2020 r. - II spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy "Inspiracje są wśród nas"
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 października 2020 07:57

To spotkanie miało mieć zupełnie inną formułę. Było zaplanowane w Muzeum Warszawskiej Pragi. Jednak otaczająca nas rzeczywistość oraz nagły wzrost zachorowań na Covid-19 oraz fakt, że Warszawa znalazła się w czerwonej strefie sprawiły, że plany nieco uległy zmianie…

a

Spotkanie miało skupić się wokół wystawy fotografii Mikołaja Grynberga „Warszawiacy. Uczestniczki sieci „Inspiracje są wśród nas” miały w planach obejrzeć wystawę, a następnie wysłuchać krótkiej prelekcji pracującej w Muzeum Anny Wigury. Jak już wiadomo pandemia przekreśliła te plany.

Koordynatorka sieci wraz z Anną Wigurą postanowiły jednak, że spotkanie odbędzie się w formie zdalnej. Ze strony Muzeum został wygenerowany link, który otrzymały nauczycielki bibliotekarki.

Spotkanie trwało niecałe dwie godziny i oprócz krótkiej prelekcji związanej z projektem edukacyjnym związanym z wystawą zdjęć Mikołaja Grynberga miało formę warsztatową. Uczestniczki sieci przed ekranem swoich komputerów/ laptopów czy smartfonów obejrzały dwa cykle zdjęć, z których na jeden „Czas pokaże…” składał się zbiorowy portret młodzieży u progu dorosłości. Natomiast drugi cykl „Zawodowcy” przedstawiał różne grupy zawodowe związane z warszawską Pragą. Zaprezentowane fotografie to w zasadzie gotowe materiały do pracy z dziećmi i młodzieżą. Zdjęcia młodych ludzi to świetny materiał na zajęcia poświęcone emocjom, ale także trudnym wyborom, przed jakimi stoją nastolatkowe. Cykl „Zawodowcy” można omówić na zajęciach poświęconych np. zapomnianym zawodom.

Anna Wigura znakomicie pokazała uczestniczącym w sieci nauczycielkom w jaki sposób, z wykorzystaniem gotowych scenariuszy i materiałów przygotowanych przez zespół edukacyjnym pracowników Muzeum Warszawskiej Pragi, można przeprowadzić ciekawe zajęcia dla uczniów w różnym wieku szkolnym.Tym samym zachęcamy wszystkich nauczycieli do zajrzenia na stronę Muzeum Warszawskiej Pragi.

https://muzeumpragi.pl/wystawa/warszawiacy-fotografie-mikolaja-grynberga-w-kolekcji-muzeum-warszawy/

d g h i
Poprawiony: czwartek, 22 października 2020 08:05