Książki interaktywne dla dzieci
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Książki interaktywne dla dzieci
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 listopada 2020 11:05

W listopadzie w PBW na Gocławskiej będzie prezentowana mała wystawa pt. "Książki interaktywne dla dzieci". Książki interaktywne to bardzo szeroka kategoria publikacji, które łączy jeden cel: zachęcenie młodego czytelnika do działania innego niż tylko śledzenie ilustracji i liter. Od dziecka wymagane jest podjęcie akcji – np. naciśnięcie przycisku, skorzystanie z dołączonych akcesoriów czy dorysowanie lub dopisanie czegoś. Taka forma komunikacji motywuje do działania i znacznie zwiększa zainteresowanie książką jako taką, a przy okazji efektywnie wpływa na rozwój kompetencji poznawczych. Dlatego warto rozejrzeć się za takimi publikacjami już dla kilkulatka. „Tradycyjne” książki w dobie internetu, smartfonów i tabletów mogą czasem nie wystarczyć, aby zainteresować małego czytelnika. Wówczas z pomocą przychodzą książki interaktywne.

1 2 3

W Polsce jest kilka wydawnictw na które warto zwrócić uwagę, gdy szukamy książek interaktywnych. Należą do nich m.in.: Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Wytwórnia, Wydawnictwo Format, Babaryba, Mamania, Tatarak. Na stronach wydawnictw książki uporządkowane są według wieku odbiorcy, co ułatwia wyszukiwanie interesujących nas pozycji. Książki prezentowane na wystawie pochodzą częściowo z prywatnych zbiorów kolekcjonera książek i z PBW. Zestawienie ciekawych książek interaktywnych dla dzieci znajduje się tutaj http://zaczytaneprzedszkolaki.blogspot.com/2020/02/matematyka-w-ksiazkach-typu-pop-up-oraz.html.

4 5 6
Poprawiony: wtorek, 03 listopada 2020 11:21