image1

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Spotkanie z historią w PBW
środa, 08 lutego 2012 12:02

Dnia 7 lutego 2012 r. w PBW przy ul. Gocławskiej 4 odbył się wykład pt.: "Obrona Polski 1939", który wygłosił dr Szymon Niedziela. To już drugi wykład historyczny zorganizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, przeprowadzony w naszej placówce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przez półtorej godziny dr Szymon Niedziela w przystępny sposób przybliżył słuchaczom z czterech warszawskich szkół sytuację polityczną Polski i Europy, w latach poprzedzających wybuch II wojny światowej. W interesujący sposób omówił wydarzenia historyczne w Polsce we wrześniu i październiku 1939 roku. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, w którym prowadzący nawiązywał do mniej lub bardziej znanych postaci i faktów historycznych Polski z okresu od XVII w. do dzisiaj. Osobom zainteresowanym tematyką II wojny światowej polecamy wykłady historyczne z udziałem dr. Szymona Niedzieli, ktore odbędą się w Muzeum Powstania Warszawskiego 11 i 12 lutego 2012 r.

1939mm

Poprawiony: czwartek, 01 marca 2012 10:54