„Korzystanie z Otwartych Zasobów Edukacyjnych a przestrzeganie prawa autorskiego w pracy bibliotekarza”
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

„Korzystanie z Otwartych Zasobów Edukacyjnych a przestrzeganie prawa autorskiego w pracy bibliotekarza”
piątek, 30 marca 2012 09:11

14.03.2012 r. oraz 21.03.2012 r. - odbyła się konferencja „Korzystanie z Otwartych Zasobów Edukacyjnych a przestrzeganie prawa autorskiego w pracy bibliotekarza”

Podzielona na dwa terminy ze względu na liczbę miejsc na sali, zgromadziła 174 osoby zainteresowane problemami przewidzianymi w programie. Rozpoczęliśmy od przypomnienia informacji o czekających nas do końca roku szkolnego formach działania znajdujących się w ofercie edukacyjnej Biblioteki. Następnie zgodnie z programem konferencji nasz prelegent Jacek Włodarski dokonał przeglądu pojęć związanych z otwartością w edukacji, a po przerwie przybliżył zagadnienia związane z Otwartymi Zasobami Edukacyjnymi kładąc nacisk na indywidualne wykorzystywanie tychże, w zależności od potrzeb uczniów, nauczycieli i realizowanych zadań danej szkoły.

oze2mm

W drugiej części wystąpienia przybliżył ideę wolnych licencji oraz przekazał wiedzę dotyczącą prawa autorskiego w zakresie korespondującym z zagadnieniami nie tylko przestrzegania prawa autorskiego w szkole, ale również obowiązku szkoły w zakresie pogłębiania wiedzy ucznia w tym zakresie. W przerwie uczestnicy konferencji skorzystali z oferty wydawniczej OEIiZK. http://www.oeiizk.waw.pl/

Kolejnym punktem programu były formy szkoleniowe OEIiZK, które omówiła konsultantka ośrodka Małgorzata Rostkowska. Pokazała wiele przykładów działań i ich efektów widocznych w Internecie. Zachęciła do ciekawych form szkoleniowych wychodzących na przeciw potrzebom nauczycieli. Pokazała własny blog, na którym dzieli się informacjami o OZE. Zatytułowany jest „Małgorzaty Rostkowskiej subiektywne wybory otwartych zasobów edukacyjnych” i naprawdę warto do niego zajrzeć.

Zapraszamy http://mrooze.blogspot.com/

Jednocześnie chcemy wszystkim zainteresowanym polecić Przewodnik po Otwartych Zasobach Edukacyjnych do pobrania w Internecie na wolnej licencji http://koed.org.pl/2012/03/przewodnik-po-otwartych-zasobach-edukacyjnych-wersja-4/


Poprawiony: piątek, 30 marca 2012 09:56