VII - 25 stycznia 2012 r. - z Alicją Górką w świecie poezji i medycyny
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start PBW w Warszawie

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

VII - 25 stycznia 2012 r. - z Alicją Górką w świecie poezji i medycyny
poniedziałek, 28 maja 2012 10:53

W mniejszym niż zazwyczaj gronie, ale cóż – ferie, spotkaliśmy się 25 stycznia na kolejnym wieczorze z cyklu "Bibliotekarze z pasją".
"Poezja leczy – twórcę i odbiorców" - to słowa Alicji Joanny Górki, bohaterki spotkania, nauczycielki bibliotekarki XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego, którego jest absolwentką. Alicja jest także poetką, animatorką kultury... i pielęgniarką. A wszystko robi z ogromną pasją. W tej drobnej dziewczynie jest tyle energii, że tylko podziwiać!
Alicja jest autorką dwóch tomików: "Ślady życia" i "Twarze słów", z którego kilka wierszy przeczytała na spotkaniu dorzucając dwa najnowsze. Zdradziła, że ma gotowy materiał na trzeci a nawet czwarty tomik. Opowiadała o autorskim monodramie "Biały pył – niemy krzyk" poruszającym problem narkomanii a skierowanym do młodzieży. Alicja mówiła też o przygotowywanej wspomnieniowej książce poświęconej poznańskiemu aktorowi znanemu szerszej publiczności z serialu "M jak Miłość"- Mariuszowi Sabiniewiczowi. Książkę ilustrują fotografie autorstwa Hanny Banaszak.
Spotkanie z Alicją Joanną Górką było przemiłą rozmową słuchaczy z bohaterką wieczoru, dla której poezja i medycyna stanowią sens życia.

B z P gorkamm

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2012 10:56