image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

XI Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Wydajemy własną książkę”
środa, 27 czerwca 2012 08:45

W dniu 20 czerwca 2012 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu odbył się XI Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy własną książkę. Fenomenem jest to, że nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą, a wręcz przeciwnie, z każdym rokiem przybywa nam uczestników.

DSC_3185 DSC_3155 DSC_3159

Ideą konkursu jest propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie wrażliwości literackiej i artystycznej dzieci i młodzieży. Jest do doskonała forma wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym dziecku zdolności. Młodzi twórcy prześcigają się w pomysłach. Prace zaskakują dojrzałą i przemyślaną treścią literacką, bogactwem ilustracji i sposobem ich wykonania oraz niekonwencjonalną formą edytorską.

DSC_3120 DSC_3110 DSC_3114 DSC_3123

W tegorocznej XI edycji wzięło udział 8 szkół podstawowych i 3 gimnazja z 4 gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Wpłynęło 166 prac, wykonanych przez 200 uczestników. Komisja Konkursowa w składzie: Maciej Sawicki, Anna Buźniak i Izabela Michalczyk miała za zadanie prace przeczytać i ocenić. Zgodnie z Regulaminem prace konkursowe oceniane są w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej. Najciekawsze i najbardziej oryginalne otrzymują tytuł Złotej i Srebrnej Książki. W tym roku Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
12 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali : Anna Krawczuk ze SP Nr 1 w Błoniu, Aleksandra Potocka i Karolina Siedlecka ze SP Nr 2 w Błoniu, Albert Ferenc, Julia Szmurło i Marta Chmielniak ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Hanna Wyszomierska ze SP Nr 2 w Ożarowie Maz., Gabriela i Daria Bany ze SP w Lesznie, Michał Doleszczak i Celina Jezdychowicz ze SP w Zaborowie.

DSC_3261
10 tytułów SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali: Gabriela i Aleksandra Teodorczuk ze SP w Lesznie, Aleksandra Dziewulska i Szymon Banaszek ze SP w Zaborowie, Zuzanna Paziewska, Aron Marukyan ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Laura Łukiewcz i Aleksandra Kłobukowska ze SP Nr 2 w Błoniu, Antoni Dzikliński ze SP Nr 2 w Ożarowie Maz.

DSC_3249
6 nagród w przedziale gimnazjalnym w kategorii literackiej otrzymali:
Złotą Książkę - Karolina Petroniec z Gimnazjum w Ożarowie Maz.
Srebrną Książkę - Karolina Leszczyńska z Gimnazjum w Zaborowie oraz 4 wyróżnienia dla: Agaty Wydrych, Izabeli Małek, Bartłomieja Babeckiego i Michała Kierońskiego z Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie Maz.

DSC_3270
• Ponadto przyznano 49 wyróżnień w II kategoriach,
80 wyróżnień w I kategorii,
oraz 43 dyplomów za udział.

Wydajemy własną książkę to konkurs, w którym nie ma przegranych i bez względu na ilość uczestników, każdy coś otrzymuje, jeżeli nie książkę, to chociaż drobny upominek. Żeby jednak mogło się tak stać, trzeba pozyskać sponsorów. My od lat mamy takich wspaniałych darczyńców, którzy znają wartość książki i rozumieją potrzebę propagowania czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych. Bo jak mówi polskie przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie...” Fundatorami tegorocznych nagród, upominków i dyplomów dla 200 uczestników byli : Pan Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno i Tomasz Tymoftyjewicz Wójt Gminy Kampinos.

Po części oficjalnej, nastąpiło rozdanie nagród. Dodatkowym wyróżnieniem dla uczestników było to, że nagrody odbierali z rąk honorowych gości, a w tym roku byli nimi: Zenon Reszka burmistrz gminy Błonie, Grzegorz Banaszkiewicz zastępca wójta gminy Leszno, Ewa Felczak dyrektor SP nr 1 w Ożarowie Maz., Magdalena Rak Dyrektor SP Nr 1 w Błoniu, Roman Nowoszewski Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej.

DSC_3238 DSC_3211 DSC_3218

 

Na uroczystość przybyli również nauczyciele, bibliotekarze i rodzice. Następnie swoje uznanie dla organizatorów konkursu, z życzeniami dalszych sukcesów wyraził burmistrz Zenon Reszka. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był pokaz teledysku promującego nasze piękne miasto. Po zakończeniu uroczystości, była chwila dla fotoreportera, następnie dzieci zostały zaproszone do zwiedzenia wystawy książek,

DSC_3315 DSC_3316

a goście na chleb z domowym smalcem i świeżo parzoną miętę.

DSC_3310

Dopełnieniem całości był spacer dzieci z Ożarowa i Leszna po błońskim rynku. Burmistrz Zenon Reszka zabrał chętnych do fontanny i zaprezentował jej efekty muzyczne i świetlne. Dzieci i nauczyciele byli zachwyceni, zwłaszcza, że większość z nich była w Błoniu po raz pierwszy. Dla niektórych ten spacer, to pomysł na kolejną, ciekawą historię, którą opiszą w książce w przyszłym roku. A więc do zobaczenia.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej uroczystości.

Anna Buźniak


Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2012 12:58