image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA !!!

W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. KEN w Warszawie oraz jej filie będą

ZAMKNIĘTE DLA CZYTELNIKÓW
od dnia 13 MARCA do odwołania

Czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Będziemy pisać książkę – lekcja biblioteczna
środa, 12 września 2012 09:12

W ramach współpracy Biblioteki Pedagogicznej z placówkami oświatowymi, w dniu 28 maja 2012 roku w naszej filii miała miejsce lekcja biblioteczna przygotowana w ramach organizowanego po raz jedenasty Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę” Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Płochocinie pod opieką wychowawczyni p. Grażyny Szymaniak i Agnieszki Kozłowskiej-Nagat.

Obraz 002

Ponieważ dzieci były u nas po raz pierwszy, najpierw z zainteresowaniem obejrzały bibliotekę, stwierdziły, że jest bardzo ładna i dużo większa niż ich szkolna. Następnie p. Anna Buźniak przybliżyła zasłuchanym dzieciom idę konkursu, opowiedziała o tym, że każdy może taką książkę, na dowolnie przez siebie wybrany temat napisać, być jej autorem, ilustratorem i wydawcą.

Obraz 006

Kolejny, chyba najciekawszy punkt, to oglądanie książek, które napłynęły do tegorocznej – XI edycji konkursu. Dzieci były bardzo zaciekawione, oglądały, czytały i rozmawiały między sobą. Pytały, czy mogą wziąć udział w takim konkursie? Oczywiście, że tak, m.in. po to organizowane są takie lekcje, aby pokazać, zachęcić, rozbudzić zainteresowania. Ponieważ w tym roku, było już za późno, gdyż prace należało złożyć do 15 maja, dzieci obiecały , że w przyszłym roku szkolnym będą tworzyć swoje książeczki.

Obraz 010

Anna Buźniak


Poprawiony: środa, 12 września 2012 09:19