XI – 26 września 2012 r. - "Pasjonaci czytają i ulubione lektury polecają"
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start PBW w Warszawie

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

XI – 26 września 2012 r. - "Pasjonaci czytają i ulubione lektury polecają"
wtorek, 02 października 2012 10:21

XI z pasja

26 września w sali konferencyjnej PBW spotkały się pasjonatki, które „czytają i ulubione lektury polecają”. Sala konferencyjna zastąpiła antresolę czytelni multimedialnej, ale domowa serdeczna atmosfera pozostała. Opowiadałyśmy o lekturach wakacyjnych i nie tylko wakacyjnych.
Bożena Dawidowska-Langer zachęcała do czytania książek elektronicznych. Poleciła Ewy Pisuli „Dwa brzegi ponad tęczą” - opowieść o Kazimierzu Dolnym, dziedzictwie tkwiącym w miejscu związanym z dzieciństwem i rodziną żyjącą od pokoleń na ukochanej ziemi kazimierskiej oraz „Życie. Przewodnik praktyczny” Dariusza Zaborka. Ten drugi e-book to wywiady ze znanymi osobistościami o życiu i sprawach najważniejszych. Wśród wielu wypowiedzi uwagę Bożeny zwróciły losy Marii Fołtyn, Franciszka Pieczki, Franciszka Starowieyskiego, Michaliny Wisłockiej, Michała Głowińskiego.
Mariola Pryzwan preferowała książki poświęcone artystom: „Marek. Danuty Grechuty opowieść o Marku Grechucie” autorstwa Jakuba Barana oraz album Adama Dylewskiego „Ikony polskiego kina”. Opowiadała też o swojej książce, która trafiła na półki księgarskie pod koniec sierpnia - „Anna German o sobie”.
Swoją książkę zareklamowała też Berenika Seryczyńska. To przewodnik po Camino Santiago de Compostela „Camino”.
Maria Sikorska podzieliła się wrażeniami po lekturze książki „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Po taką literaturę sięga teraz młodzież.
Agata Mackiewicz poleciła książkę rosyjskiej pisarki Ludmiły Ulickiej „Daniel Stein, tłumacz”. To historia polskiego Żyda, w której prawda przeplata się z fikcją. Większość z nas ma swoje ulubione lektury - takie, do których wraca w różnych chwilach życia. O nich opowiadały Marzena Polak i Aldona Szpejn.
Marzena często wraca do „Pachnidła” Patricka Suskinda, Aldona, zakochana w Warszawie, wciąż na nowo odkrywa miasto razem ze „Złym” Leopolda Tyrmanda. Bliska sercu naszej Koleżanki jest także Toskania. Czytała o niej dużo, a ostatnio zachwyciła się książką Marianny Pilot „W stronę Toskanii. Mój młyn pod Cortoną”.
Prawie każda książka polecana na spotkaniu wywoływała dyskusję.
Dwie godziny minęły błyskawicznie i trzeba było się pożegnać. Wyszłyśmy bogatsze o wiedzę na temat tylu książek! A sala konferencyjna, przemeblowana na nasze potrzeby, sprawdziła się w roli przytulnego pomieszczenia na kameralne spotkanie...


Poprawiony: wtorek, 02 października 2012 10:28