„Pamiątkowe rupiecie” – wieczór poezji Wisławy Szymborskiej
image1 image2

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

„Pamiątkowe rupiecie” – wieczór poezji Wisławy Szymborskiej
poniedziałek, 03 grudnia 2012 09:10

Wisława Szymborska to wybitna polska poetka, laureatka literackiej Nagrody Nobla, osoba niezwykle skromna, ciepła i serdeczna. To jej poezja stała się inspiracją do zorganizowania III Wieczoru Poezji pt. „Pamiątkowe rupiecie”. Scenariusz do przedstawienia napisał p. Leszek Jastrzębski, a aktorami byli uczniowie I LO im. W. Broniewskiego w Błoniu pod opieką p. Moniki Wolskiej.

DSC_3929

Scenografia, to zagracony pokój do którego przychodzi grupa młodzieży. Jedną z osób jest wnuczka zmarłej starszej pani, przyprowadziła przyjaciół, aby pomogli jej uporządkować pokój. Wszędzie leży mnóstwo książek.

DSC_3892 DSC_3893

Wnuczka opowiada, że kiedy przychodziła do babci, ta czytała jej wiersze Szymborskiej. Robiła z nich zakładki do książek. Młodzież porządkując, czyta odnalezione w książkach wiersze, są to m.in. : Kot w pustym mieszkaniu, Perspektywa, Upamiętnienie, Wszelki wypadek i wiele innych, równie ciekawych tytułów.

DSC_3914 DSC_3916 DSC_3919 DSC_3926

Pod koniec przedstawienia, mieszkanie babci odwiedza ciocia (p.Katarzyna Natkańska), która chwali porządki i śpiewa piosenkę do słów wiersza Nic dwa razy się nie zdarza.

DSC_3925

Na pianinie akompaniował p. Jacek Potoł. Organizatorami przedstawienia było Centrum Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, I LO im. W. Broniewskiego i Biblioteka Pedagogiczna w Błoniu.

Anna Buźniak


Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2012 09:59