image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 09:22

„Każda książka, drogie dzieci,
coś mądrego Wam poleci”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania czytelnictwa oraz krzewienie kultury pięknego słowa zorganizowała po raz siódmy Konkurs Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Każda szkoła w drodze eliminacji wewnętrznych typuje trzech uczestników. Wybrani uczniowie podczas eliminacji powiatowych mają trzy minuty na zaprezentowanie wybranego fragmentu prozy, który jest oceniany pod względem doboru tekstu, wyrazistości, dykcji oraz intonacji. Wskazane jest, aby był to ciekawy fragment, zawierający dialog, którym czytający potrafi przykuć uwagę słuchaczy, a nawet rozbawić, co jest mile widziane i wynika z regulaminu. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, z roku na rok rośnie jego poziom. Biorą w nim udział uczniowie z 9 szkół podstawowych naszego powiatu.

Obraz 025 Obraz 083

Przesłuchania uczestników i rozdanie nagród odbyło się 17 kwietnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania gości honorowych: wicestarosty Pawła Białeckiego i wiceburmistrza Marka Książka, Lilii Kołodziejczyk, która reprezentowała Bibliotekę Główną w Warszawie oraz nauczycieli, opiekunów i uczestników konkursu. Przedstawiono członków komisji, którą tworzyli: przewodniczący Roman Nowoszewski oraz członkowie Wanda Dziewulska i Agnieszka Sokołowska.

Obraz 024

Po powitaniu głos zabrał p. Paweł Białecki i Marek Książek. Panowie powitali zebranych, podziękowali za liczny udział oraz pochwalili ciekawą formę propagowania czytelnictwa. Z zainteresowaniem słuchali przygotowanych prezentacji.

Obraz 047 Obraz 070 Obraz 053 Obraz 057

Komisja konkursowa uzgodniła następujący werdykt : osiem I miejsc, trzy II i trzy III oraz pięć wyróżnień.
I miejsca - Damian Michalski z Leszna, Kacper Rydzek i Milena Woźny ze SP Nr 1 w Błoniu, Szymon Brauza i Natalia Stankiewicz z Kampinosu, Bruno Majewski z Ożarowa Maz., Tomasz Witak z Ołtarzewa i Tymoteusz Czerwiński z Zaborowa.

Obraz 117

II miejsca – Aleksandra Piasecka z Leszna, Weronika Szymańska z Bieniewic, Aleksandra Rosiak z Zaborowa.
III miejsca - Bartłomiej Zimak ze SP Nr 1 w Błoniu, Klaudia Połeć z Ożarowa Maz. i Helena Jemioło z Ołtarzewa.

Obraz 118

Ponadto przyznano 5 wyróżnień, otrzymali je: Kuba Bareja z Leszna, Mariusz Kalita ze SP Nr 2 w Błoniu, Marta Wróblewska z Kampinosu, Gabriela Chudzik z Ożarowa Maz. i Laura Górniak z Płochocina

Obraz 119

Wyniki ogłosił przewodniczący komisji Roman Nowoszewski, a nagrody i dyplomy wręczał wicestarosta Paweł Białecki i zastępca burmistrza Marek Książek.

Obraz 085 Obraz 098 Obraz 104 Obraz 105

Panowie pogratulowali zwycięzcom wygranej, a organizatorom ciekawego pomysłu na propagowanie czytelnictwa. To, że każdy z uczestników mógł wyjść zadowolony, zawdzięczamy Panu Staroście Powiatu Warszawskiego Zachodniego Janowi Żychlińskiemu i Burmistrzowi Błonia Zenonowi Reszce, którzy objęli nad tegoroczną edycją konkursu honorowy patronat.

Obraz 111 Obraz 114

Bardzo serdecznie za to dziękujemy.

Anna Buźniak


Poprawiony: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 10:30