Wieści z dnia 15.05.2013 r.
image1 image2

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Koło SBP

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Wieści z dnia 15.05.2013 r.
czwartek, 23 maja 2013 11:50

Przy herbatce i ciastkach o ulubionych lekturach

W środę 15 maja 2013 r. pod egidą Koła SBP przy PBW odbyło się wiosenne spotkanie z cyklu Bazar Zauroczeń Czytelniczych. W sali konferencyjnej w gmachu przy Gocławskiej 4 zebrało się grono bibliotekarek, by podzielić się wrażeniami czytelniczymi. Każda z nas przyniosła co najmniej jedną książkę, którą chciała zaprezentować koleżankom.

Co lubimy czytać? Najchętniej powieści. Nieobce są nam również książki biograficzne. Zastanawiamy się, co polecić dzieciom i młodzieży. Interesujemy się sprawami społecznymi i edukacyjnymi.

Powieści warte przeczytania to według uczestniczek BZCz: Występ gościnny w Bolzano Sandora Marai (potrafi mądrze i ciekawie pisać o miłości), Odmieniłeś moje życie Abdela Sellou (autor jest bohaterem filmu Nietykalni), Młodszy księgowy Jacka Dehnela i Dwa brzegi ponad tęczą Ewy Pisuli-Dąbrowskiej.

Wiele czasu poświęcono twórczości Marcina Szczygielskiego, który pisze nie tylko sztuki (Wydmuszka, Furie, Berek) i powieści (Farfocle namiętności, Poczet królowych polskich) dla dorosłych, ale w ostatnim czasie wyrósł na znaczącego pisarza tworzącego dla starszych dzieci i młodzieży (Za niebieskimi drzwiami, Czarny młyn, Czarownica piętro niżej).

Lubimy czytać o artystach. Oprócz książki o Inie Benito (Poczet królowych polskich) zarekomendowano Kamili Łapickiej Łapa w łapę (o arystokracie teatru – Andrzeju Łapickim), Jerzego Stuhra Tak sobie myślę oraz Annę German we wspomnieniach – trzecie wydanie książki naszej koleżanki, Marioli Pryzwan.

Wśród omawianych pozycji znalazły się dwie publikacje spoza literatury pięknej i świata sztuki: Solidarność w Kłodawie Ewy Kapyszewskiej (Kłodawa to rodzinne miasto jednej z bibliotekarek) oraz Edukacyjny show Aleksandra Nalaskowskiego - książka napisana mądrze i lekko, chociaż z ogromnym niepokojem o losy naszej cywilizacji.

Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Były dyskusje i żarty. „Tego nam brakowało dotychczas” – mówiły koleżanki po zakończonym spotkaniu. Nie martwmy się! Pomysłodawczyni cyklu – przewodnicząca naszego Koła, Bożena Dawidowska-Langer – zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie w nowym roku szkolnym!

Fotka na poczatek bzcz2  Do tych ksiazek zachecalysmy Lila, Misia i Majka Radosc, zaciekawienie, skupienie Uczestniczki spotkania

Jolanta Przybylska


Poprawiony: piątek, 24 maja 2013 14:59