image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Wydajemy własną książkę”
środa, 26 czerwca 2013 10:14

W dniu 12 czerwca 2013 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu odbył się XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy własną książkę. W tym roku po raz pierwszy oficjalnym współorganizatorem, oprócz Biblioteki Pedagogicznej, było CK w Błoniu. Ideą konkursu jest propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań literackich, plastycznych i edytorskich dzieci i młodzieży. Jest do doskonała forma wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym dziecku zdolności. Nieodgadnionym fenomenem jest to, że mimo upływu lat, nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Mamy takich uczestników, którzy piszą książki od I klasy szkoły podstawowej, poprzez wszystkie kolejne, aż do gimnazjum. Uważamy to za nasz wielki sukces, zwłaszcza, że z roku na rok, prace są dojrzalsze, ciekawsze i staranniej wykonane. W tym roku na szczególne uznanie zasługują prace uczniów z Gimnazjum im. F. Chopina w Kampinosie. Życzylibyśmy sobie więcej takich mądrych i wzruszających opowieści.
W tegorocznej XII edycji wzięło udział 188 uczestników z 12 szkół Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Wykonali oni 164 prace.

DSC_5014 DSC_5025 DSC_5036

Komisja Konkursowa w składzie : Maciej Sawicki, Anna Buźniak i Izabela Michalczyk, oceniali prace zgodnie z Regulaminem w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej. Najciekawsze i najbardziej oryginalne otrzymały tytuł Złotej i Srebrnej Książki.
W tym roku przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
5 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali: Ola Koteras i Bartosz Kubicki ze SP w Lesznie, Weronika Kisiel ze SP w Zaborowie, Zuzanna Kępczyńska ze SP w Płochocinie i Karolina Siedlecka ze SP Nr 2 w Błoniu.

DSC_5132

20 tytułów SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali: Marta Waś i Julia Waś ze SP w Lesznie, Alicja Zygmunciak ze SP w Kampinosie, Hubert Sobiecki, Ignacy Pływacz, Oliwia Głowacka, Maria Kowalska, Kacper Sokołowski i Aleksandra Dziewulska ze SP w Zaborowie, Olivier Papliński, Marta Chmielniak i Julia Szmurło oraz Oliwia Degowska i Joanna Zawadzka ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Pola Jasińska, Jakub Brzeziński i Daniel Lewandowski ze SP Nr 2 w Ożarowie Maz., Marta Burdzińska ze SP w Płochocinie, Paulina Ferenc ze SP w Bieniewicach i Piotr Siedlecki ze SP Nr 2 w Błoniu.

DSC_5137

10 Wyróżnień Specjalnych w kategorii Literackiej otrzymali: Piotr Karpiński, Kacper Kenig, Kamila Kenig, Magdalena Hartman, Natalia Włodarczyk, Zuzanna Tymoftyjewicz i Antoni Hilchen z Gimnazjum w Kampinosie, Izabela Małek z Gimnazjum w Ożarowie Maz. oraz Mikołaj Pierzycki ze SP w Płochocinie i Julia Dadacz ze SP w Lesznie.

2 Wyróżnienia Specjalne w kategorii Plastycznej otrzymali: Zosia Perkowska i Rafał Grasewicz ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz.

Ponadto przyznano:
5 Dyplomów Młodego Literata
67 wyróżnień w II kategoriach,
58 wyróżnień w I kategorii,
5 Dyplomów Zerówkowicza
oraz 14 dyplomów za udział.
Wydajemy własną książkę to konkurs, w którym nie ma przegranych i bez względu na ilość uczestników, każdy coś otrzymuje, jeżeli nie książkę, to chociaż drobny upominek. Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i zadowolenie dzieci,

DSC_5007 DSC_5088

a są to: Pan Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno i Tomasz Tymoftyjewicz Wójt Gminy Kampinos.
Po części oficjalnej nastąpiło rozdanie nagród. Dodatkowym wyróżnieniem dla uczestników było to, że nagrody odbierali z rąk honorowych gości. W tym roku byli nimi: Paweł Białecki zastępca starosty Powiatu Warszawskiego, Grzegorz Banaszkiewicz zastępca wójta gminy Leszno, Przemysław Kubicki sekretarz Gminy Błonie, Dariusz Sitarski dyrektor CK w Błoniu , Elżbieta Tryniszewska radna, Ewa Felczak dyrektor SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Renata Król dyrektor Gimnazjum w Płochocinie, Helena Szymańska prezes BUTW oraz Agnieszka Sokołowska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Maz..

DSC_5126 DSC_5037 DSC_5103 DSC_5068 DSC_5121

Podziękowania otrzymali również przedstawiciele samorządów lokalnych, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Gościem szczególnym była p. Maria Barańska z Radia Bogoria, która przeprowadziła kilka krótkich wywiadów z gośćmi, dziećmi i organizatorami na temat dzisiaj uroczystości.

DSC_5013 DSC_5023

Po zakończeniu była chwila dla fotoreportera, każda szkoła zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie,

DSC_5156 DSC_5139 DSC_5142 DSC_5144 DSC_5148 DSC_5154 DSC_5153 DSC_5159

następnie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i zwiedzenie wystawy książek z tegorocznej edycji konkursu, 5162,..63,...64,...68, ...71

którą będzie można oglądać aż do 19 lipca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Gości zaproszono na chleb z domowym smalcem i świeżo parzoną miętę.

DSC_5017

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej ważnej dla nas uroczystości.
Galera zdjęć i artykuł również na stronie biblioteki www.pbw.waw.pl, na stronie powiatu www.pwz.pl oraz na Oficjalnym Serwisie Gminy Błonie www.blonie.pl

Anna Buźniak


Poprawiony: środa, 26 czerwca 2013 11:24