image1 image2 image3 image4 image5

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Literacki wtorek z Roksaną Jędrzejewska-Wróbel
wtorek, 12 listopada 2013 11:54

5 listopada 2013 r. odbyło się spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Gość Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie jest znawczynią literatury, ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla dzieci i młodzieży. Jest także autorką wielu znanych i nagradzanych prestiżowymi nagrodami literackimi książek dla najmłodszych czytelników. „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” (2009), „Siedmiu wspaniałych” (2010), „Bzyk Brzęk” (2011), „Rozmowy ze świnką Halinką” (2011), „Sznurkowa historia” (2012), „O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku” (2013) to książki wydane przez Panią Roksanę w ostatnich latach w wydawnictwie Bajka. Uczniowie czterech szkół warszawskich mieli możliwość wysłuchania historii powstawania poszczególnych bajek oraz zapoznania się z etapami tworzenia książki, od pomysłu na utwór poprzez wybór ilustratora, redaktora, wydawcy i drukarni aż do pojawienia się książki w księgarni czy bibliotece. Bajki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel mające walory terapeutyczne i edukacyjne, cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników spotkania. Wydawnictwo Bajka stworzyło możliwość zakupu ulubionej przez dziecko książki, a autorka chętnie wpisywała dedykacje dzieciom, które czekały cierpliwie w długiej kolejce. Chętnie też ustawiały się do wspólnej fotografii z pisarką. Uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej spędzili udane półtorej godziny na rozmowie o: królewnach, muchach, świnkach, ryjówkach. Otrzymały wiele przydatnych informacji o swoich emocjach i uczuciach, i o tym, jak sobie z nimi radzić.

Więcej o autorce i jej książkach na stronie Wydawnictwa Bajka:
http://bajkizbajki.pl/autorzy/Roksana-Jedrzejewska-Wrobel/

tn_IMG_2842 tn_IMG_2893 tn_IMG_2937 tn_IMG_2959

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2013 13:20