image1 image2 image3 image4 image5 image6

Godziny otwarcia

Biblioteka w Warszawie
pon., wt., czw., pt.: 9.00 - 19.00
środa: 14.00 – 19.00,   sobota: 9.00 – 15.00

Filie w Błoniu, Grodzisku Maz., Nowym Dworze Maz., Żyrardowie
pon., wt., czw., pt.: 9.00 - 18.00
środa: nieczynne,   sobota: 9.00 – 15.00

Filia w Sochaczewie
pon., wt., czw., pt.: 8.00 - 18.00
środa: nieczynna,   sobota: 9.00 – 15.00

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

IBUK Libra
wtorek, 26 listopada 2013 08:12

Czytanie książek na platformie IBUK Libra umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.
Możliwy jest:
1) Dostęp do publikacji na terenie Biblioteki - po kliknięciu w ikonkę IBUK Libra znajdziemy się na stronie: libra.ibuk.pl. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje wykupione przez Bibliotekę. Po kliknięciu na wybraną książkę otworzy się tekst. Aby korzystać z zaawansowanych funkcji czytnika należy dodać książkę do osobistej półki myIBUK.

2) Dostęp do publikacji spoza Biblioteki:
Aby uzyskać taki dostęp należy być Czytelnikiem Biblioteki. W trakcie wizyty w wypożyczalni poprosić o jednorazowy kod aktywacyjny PIN do strony IBUK Libra. Następnie wejść na stronę: libra.ibuk.pl
Kliknąć polecenie "ZAREJESTRUJ SIĘ" i w pierwszej kolejności zarejestrować swoje osobiste konto myIBUK (tę czynność wykonuje się tylko raz). Podczas kolejnych wejść wystarczy zalogować się do własnego konta myIBUK. Daje to możliwość korzystania z zaawansowanych funkcjonalności systemu.

Przy pierwszym zalogowaniu do myIBUK zalecane jest wejście na ostatnią ikonkę w prawym górnym rogu (kółko zębate). Tam umieszczono pomoc jak krok po kroku poruszać się po systemie. Szczegółowa pomoc ukryta jest także głębiej. Aby do niej dotrzeć kliknij na znak graficzny (kółko ze znakiem zapytania). Aby odwołać kliknięte zadanie kliknij ponownie. By wrócić do katalogu kategorii klikaj w strzałkę powrotną do uzyskania pożądanego efektu. Gdy otworzysz konkretną książkę skorzystaj z podpowiedzi, które są na listwie z prawej strony. Najeżdżając na znaki graficzne otrzymasz opis danych funkcjonalności.
Korzystając z indywidualnego konta myIBUK:

  • masz dostęp do książek z każdego miejsca: dom, praca, uczelnia, biblioteka
  • robisz własne notatki bezpośrednio w książce
  • dodajesz zakładki
  • tagujesz ważne fragmenty i zakreślasz kolorami
  • wyszukujesz w książce słowa i frazy
  • masz własną e-półkę z książkami

System informuje Cię do kiedy masz dostęp do czytanej przez Ciebie książki. Możesz skorzystać także z opcji podpowiadającej Bibliotece tytuły, które chciałbyś przeczytać na platformie IBUK Libra.


Poprawiony: czwartek, 18 czerwca 2015 13:03