Wieści z dnia 27.11.2013 r.
image1 image2

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Koło SBP

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Wieści z dnia 27.11.2013 r.
czwartek, 28 listopada 2013 15:55

W listopadową środę odbyło się zebranie członków Koła SBP przy PBW w poszerzonym składzie. Od października przybyło w kole grono nowych bibliotekarzy, którzy są pracownikami w bibliotekach publicznych na Pradze Południe. Razem jest nas teraz na liście obecności 57 osób. Jednak na zebraniu spotkała się garstka 13 członków.

  • Zebranie otworzyła spora ilość bieżących ogłoszeń o najbliższych wydarzeniach w świecie SBP.
  • Poznaliśmy także obecne po raz pierwszy koleżanki i kolegów z okolicznych bibliotek. Wywiązała się ciekawa dyskusja o potrzebach ich środowiska, która wskazała nam kierunki współpracy. Zgłoszono potrzebę uczestniczenia w szkoleniach:
          1. Jak zachować się w sytuacjach trudnych w kontaktach z czytelnikami?
          2. Jak wypracować dobre warunki współpracy między bibliotekarzami szkolnymi, pedagogicznymi                i z bibliotek publicznych,
          3. Przykłady dobrych praktyk i rozwiązań metodycznych popularyzujących konkretne lektury,
          4. O wypracowywaniu nowych form wspomagania potrzeb szkoły przez biblioteki pedagogiczne – drogi dostosowywania sposobów działania do wymagań nowego rozporządzenia
  • Rozwiązaliśmy również problem skarbnika. Połączyliśmy funkcje sekretarza i skarbnika prosząc naszą koleżankę Jolantę Przybylską, by pełniła obie funkcje. Jola propozycje przyjęła licząc na współpracę pozostałych członków zarządu i dyscyplinę członków Koła w zakresie wpłacania składek. Obecni skorzystali z okazji dokonania wpłat od razu.

W najbliższym czasie postaramy się spełnić oczekiwania tych, którzy na zebrania docierają i mają względem naszego Koła konkretne oczekiwania.
Po zebraniu dla chętnych odbył się Jesienny Bazar Zauroczeń Czytelniczych, o którym słów kilka napisze nasza pani sekretarz.

sbp listopadzebr


Poprawiony: piątek, 29 listopada 2013 11:10