Literacki wtorek z Dorotą Gellner
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Literacki wtorek z Dorotą Gellner
piątek, 06 grudnia 2013 08:32

W dniu 3 grudnia 2013 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej na ul. Gocławskiej 4 w Warszawie, odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie autorskie. Gościem biblioteki była pani Dorota Gellner, znakomita pisarka literatury dziecięcej. Jest autorką ponad stu książek, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych i tekstów piosenek. Została nagrodzona m.in.: Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Orderem Uśmiechu i Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Dziewięćdziesięcioro uczniów z trzech szkół warszawskich, z klas 0, I i II, miało możliwość zapoznać się z książkami: „Wścibscy”, „Zając”, „Gryzmoł” i „Mysia orkiestra”, których fragmenty czytała lub cytowała autorka. Dzieci wspólnie z pisarką śpiewały i tańczyły przy piosenkach, do których teksty napisała pani Dorota Gellner. Uczniowie otrzymali autografy od pisarki oraz mieli sposobność uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące jej twórczości..

Każde dziecko dodatkowo, w ramach promocji czytelnictwa propagowanej przez bibliotekę, otrzymało komiks „Tim i Miki - W Krainie Psikusów” autorstwa Dominika Szcześniaka, Piotra Nowackiego i Sebastiana Skrobola. Sto komiksów przekazała bezpłatnie Bibliotece Pedagogicznej w Warszawie księgarnia Sklep.gildia.pl.

x1 x2 x3 x4  x5

Poprawiony: piątek, 06 grudnia 2013 08:43