image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

„Coaching w edukacji „
wtorek, 10 grudnia 2013 14:32

Taki temat miały warsztaty metodyczne, zorganizowane w październiku br. przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie Filię w Błoniu, dla nauczycieli bibliotekarzy z powiatu warszawskiego zachodniego. Coaching, to ostatnio dość modne słowo, chociaż nie wszyscy wiedzą, co ono oznacza. Pani Sylwia Bąbik jest kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Grodzisku Maz., jest jednocześnie coachem.

DSC_5869 DSC_5880

Wyjaśniła nam, że coaching to jedna z form rozwoju osobistego, inaczej mówiąc to proces, dzięki któremu osiągamy zamierzony cel. Kluczem do zrozumienia istoty coachingu jest zrozumienie, czym jest i jak działa proces. Coaching jest metodą pracy z ludźmi, w efekcie której odkrywają oni swój potencjał oraz potrafią go w pełni wykorzystać, a to pozwala na łatwiejsze osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Jednak coaching to nie jednorazowe spotkanie klienta z coachem, takie spotkanie inicjuje proces, który toczy się pomiędzy sesjami. To co się dzieje między spotkaniami klienta z coachem ma dużo większe znaczenie dla osiągnięcia celu, niż sama rozmowa coachingowa. Zainicjowany w trakcie spotkania proces powoduje, że klient zaczyna modyfikować swoje działania i podejmować decyzje w sposób bardziej efektywny. To powoduje, że staje się bardziej skuteczny i w rezultacie, osiąga zamierzone cele. Coaching jest oparty na partnerskiej relacji i wzajemnym zaufaniu. Pomaga ludziom w stawaniu się tym, kim chcą i byciu najlepszym jak to możliwe. Coach nie powie Ci, co powinieneś, albo co musisz zrobić. Pomoże Ci odkryć, co tak naprawdę chcesz osiągnąć w życiu, a następnie udzieli Ci potrzebnego wsparcia. Warsztaty bardzo wszystkich zainteresowałaby, uczestniczyło w nich 18 osób. Planujemy kolejne spotkanie, aby móc dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat.

DSC_5879 DSC_5892

Anna Buźniak


Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2013 15:12