image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

O Annie German raz jeszcze…
poniedziałek, 17 marca 2014 08:14

Anna German żyła w dwóch światach jednocześnie: rosyjskim, który ją uwielbiał i polskim, który po ciężkim wypadku, zamknął przed nią drzwi. Być może była to reakcja na jej ogromną sympatię, gdyż Rosjanie uważali ją za „swoją”, więc Polacy w jakimś sensie ją odtrącili. „Odeszła u szczytu sławy, w rozkwicie swej piękności... i tylko ci, którzy słyszeli jej śpiew mogą zrozumieć żal rozłąki”. Zmarła w 1982 roku mając 46 lat. W minionym roku, 31 lat od jej śmierci, telewizja polska wyemitowała dziesięcioodcinkowy serial pt. Anna German. W rolę piosenkarki wcieliła się Joanna Moro, która była doskonałą odtwórczynią głównej postaci, oglądało go miliony Polaków. W Rosji i na Ukrainie, gdzie była uwielbiana, serial ten wyemitowano w ciągu tygodnia, każdego dnia po dwa odcinki, tak bardzo ludzie byli ciekawi tej produkcji i nie zawiedli się.
W dniu 11 marca 2014 r. Biblioteka Pedagogiczna po raz drugi w tym roku szkolnym zorganizowała spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan, autorką kilku książek poświęconych m.in. wspomnieniom o Annie German. Tym razem słuchaczami była młodzież z klasy I i II a LO im. W. Broniewskiego w Błoniu oraz panie Monika Wolska i Barbara Mossakowska . Autorka z dużą dokładnością przytoczyła ważne momenty z życia artystki. Uzupełnieniem ciekawej opowieści była prezentacja ponad 40 zdjęć. Każde z nich autorka opatrzyła ciekawych komentarzem. Wysłuchaliśmy też głosu Anny German jak również kilku jej pięknych nagrań muzycznych. Po skończonej prelekcji były podziękowania i piękne kwiaty oraz pamiątkowe zdjęcie.
Książki o Annie German oraz inne autorstwa M. Pryzwan, są do pożyczenia w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy.

IMG_0182 IMG_0186

Anna Buźniak


Poprawiony: poniedziałek, 17 marca 2014 08:26