image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
czwartek, 24 kwietnia 2014 12:32

„Każda książka, drogie dzieci,
coś mądrego Wam poleci”

Kwiecień, to miesiąc poświęcony książce. W związku z tym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania czytelnictwa oraz krzewienie kultury pięknego słowa po raz ósmy była organizatorem Konkurs Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Każda szkoła w drodze eliminacji wewnętrznych typuje trzech uczestników. Wybrani uczniowie podczas eliminacji powiatowych mają trzy minuty na zaprezentowanie wybranego fragmentu prozy, który jest oceniany pod względem doboru tekstu, wyrazistości, dykcji oraz intonacji. Wskazane jest, aby był to ciekawy fragment, zawierający dialog, którym czytający potrafi przykuć uwagę słuchaczy, a nawet rozbawić, co jest mile widziane i wynika z regulaminu. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, a jego poziom jest coraz wyższy. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z 9 szkół podstawowych naszego powiatu.

DSC_6512 DSC_6545

Przesłuchania uczestników i rozdanie nagród odbyło się 16 kwietnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Uroczystość rozpoczęto od powitania gości honorowych: wicestarosty Pawła Białeckiego i wiceburmistrza Marka Książka oraz opiekunów, rodziców i samych uczestników konkursu.

DSC_6618 DSC_6513

Przedstawiono członków komisji: przewodniczący Roman Nowoszewski oraz członkowie Wanda Dziewulska, Jadwiga Stelmaszczyk i Lilla Kołodziejczyk.

DSC_6537

Rozpoczęła się prezentacja przygotowanych fragmentów prozy.

DSC_6533 DSC_6542 DSC_6550 DSC_6596 DSC_6599 DSC_6604

Po ich wysłuchaniu komisja udała się na naradę. W tym czasie opiekunowie i dzieci zastali zaproszeni na słodki poczęstunek.

DSC_6614

Wyniki ogłosił przewodniczący komisji Roman Nowoszewski.

DSC_6616

Uzgodniono następujący werdykt:
I miejsca - Kajetan Król z Zaborowa i Kacper Rydzek z SP nr 1 w Błoniu.

DSC_6635

II miejsca – Szymon Brauza z Kampinosu i Aleksandra Krzycka z Bieniewic.
III miejsce - Bruno Majewski z SP nr 1 w Ożarowie Maz.
Ponadto przyznano 8 wyróżnień, otrzymali je: Aleksandra Rosiak z Zaborowa, Jan Abramowicz i Natalia Masłowska ze SP nr 2 w Błoniu, Gabriela Jabłońska z Płochocina, Krystian Nowak i Zuzanna Lejmel z Ołtarzewa, Oksana Stępień z Bieniewic i Wojciech Śmiałek z Leszna.
Nagrody i dyplomy wręczał wicestarosta powiatu Paweł Białecki i zastępca burmistrza Błonia Marek Książek.

DSC_6626 DSC_6632 DSC_6642

Panowie pogratulowali zwycięzcom wygranej, a organizatorom ciekawego pomysłu na propagowanie czytelnictwa. Honorowy patronat nad tegorocznym konkursem objął Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński i Burmistrz Błonia Zenon Reszka. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i hojność.

Anna Buźniak


Poprawiony: czwartek, 24 kwietnia 2014 12:57