XVIII - 25.09.2014 r. - Malwina Tomala-Pietrzak i jej malowanki
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start PBW w Warszawie

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

XVIII - 25.09.2014 r. - Malwina Tomala-Pietrzak i jej malowanki
wtorek, 30 września 2014 13:22

Dwudziestego piątego września w PBW odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2014/2015 spotkanie z cyklu „Bibliotekarze z pasją”. Jego bohaterką była Malwina Tomala-Pietrzak, kierownik Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy – Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego; od niedawna także bibliotekarka w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji Za Granicą. Spotkanie zatytułowała „Moje malowanki”.
Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy Malwina szukała prezentu na ślub koleżanki. Pracowała wtedy z nami w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Wówczas była u nas także uzdolniona artystycznie Alicja Lampa, która stała się mistrzynią Malwiny. Ala kupiła filiżankę, dała ją Malwinie, wręczyła farby i... kazała malować! Tak powstały pierwsze maki na filiżance. Potem było ich coraz więcej – na kubkach, talerzykach, lnianych torbach, koszulkach, gdyż nasza bohaterka maluje na różnych materiałach – specjalnymi farbami znanej firmy Talents, a czasem także mazakami wodoodpornymi.
Maki maluje bardzo chętnie. I lawendę, bo uwielbia te kwiaty, ale są też motyle, różne esy florsy, żaby, sowy, koty itp. Są także kubki i torby z sentencjami i mądrymi cytatami.
Wszystkie te cudeńka mogliśmy zobaczyć na własne oczy. Malwina pięknie udekorowała stół. Na obrusie w czerwone maki postawiła lawendę i swoje skarby. A ponieważ chciała, byśmy czuli się jak w domu, przyniosła swój ekspres do kawy i dużo aromatycznych herbat.
Prace Malwiny można było kupić, co niektórzy z radością uczynili.
W długie zimowe wieczory, pijąc herbatę z kubka w niezapominajki albo z filiżanki w czarne motyle, będę sobie przypominała kolorowy świat malowanek Malwiny Tomali-Pietrzak.

m 1 m 2 m 3 m4 m 5 m6 m7 m8

Mariola Pryzwan


Poprawiony: wtorek, 30 września 2014 13:35