image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

Podróże kształcą, warsztaty bibliotekarzy w Kampinosie
wtorek, 02 grudnia 2014 13:32

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu, każdego roku organizuje różnego rodzaju konferencje i warsztaty metodyczne dla nauczycieli bibliotekarzy z powiatu Warszawskiego Zachodniego. W dniu 19 listopada br. takie warsztaty odbyły się w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie. Pani Anna Kołaczyńska ze szkoły podstawowej oraz Alina Zalewska z gimnazjum, zorganizowały i poprowadziły warsztaty na temat tworzenia książek za pomocą aplikacji Storybird.

IMG_0014

Jest to technika elektroniczna, w której dzięki gotowej grafice i motywom obrazkowym, poprzez dopisany własnoręcznie tekst, można tworzyć różne ciekawe historie. Drugi temat to sztuka opowiadania Kamishibai. Jest to teatr obrazkowy. Do wymyślonej przez siebie historyjki należy przygotować obrazki oraz drewniany bądź kartonowy teatrzyk w formie skrzynki. Układamy karty chronologicznie i snujemy ciekawą opowieść, umieszczając poszczególne karty w oknie teatrzyku. Wysłuchaliśmy kilku takich historyjek w wykonaniu tamtejszych miłośniczek sztuki Kamishibai.

IMG_0017 IMG_0021

Mieliśmy również okazję obejrzeć i wysłuchać ciekawej prezentacji na temat historii szkoły, jej pracowników oraz osiągnięciach i sukcesach uczniów. Na spotkaniu oprócz licznie przybyłych nauczycieli bibliotekarzy była obecna Pani Anna Rybka, dyrektor szkoły oraz kilku nauczycieli przedmiotowych.

IMG_0018

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Był pyszny poczęstunek i pytania na temat pięknie urządzonej i dobrze wyposażonej biblioteki.

IMG_0008

Na koniec każdy z uczestników otrzymał prezent w postaci drobnych gadżetów oraz ciekawych folderów o Kampinosie i okolicach. Takie warsztaty wyjazdowe, to bardzo ciekawe doświadczenie dla innych bibliotekarzy.

IMG_0021 IMG_0024

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gościnę.

Anna Buźniak


Poprawiony: środa, 03 grudnia 2014 07:49