Wieści z dnia 27.11.2014 r.
image1 image2

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Koło SBP

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Wieści z dnia 27.11.2014 r.
czwartek, 04 grudnia 2014 12:34

W czwartek 27 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyło się zebranie członków koła SBP przy PBW. Plan był bardzo napięty, a czasu bardzo mało, bo godzinę później zaczęli napływać goście na XIX już spotkanie z cyklu Bibliotekarze z pasją.
Wchodząc na salę zakładaliśmy podpisane „myślące kapelusze”, które miały nam ułatwić zapamiętanie swych imion, a także zdyscyplinowaną dyskusję w dalszej części zebrania.

Zaczęłam od prezentacji metody „błyskawicznego” rekomendowania polecanych do przeczytania książek. Dziesięć wybranych książek, ułożonych w stosik, szybko powędrowało do odbiorców z krótkim komentarzem zachęcającym do przeglądania, a potem ewentualnego wybrania czegoś dla siebie.

Mając do dyspozycji przygotowane wcześniej ilustracje z książki Marcina Szczygielskiego „Arka czasu” próbowaliśmy stworzyć własną wersję narracji pasującej do otrzymanej grafiki. Ponieważ było mało czasu po każdej wypowiedzi „z fantazji”, przedstawiałam wersję zgodną z treścią książki. W ten sposób na naszą wymyśloną opowieść nakładała się opowieść Marcina Szczygielskiego. Mam nadzieję, że w ten sposób zachęciłam obecnych na spotkaniu do lektury, a potem do propagowania książki wśród potencjalnych młodych odbiorców.

Ostatni punkt programu – to krótka dyskusja w „myślących kapeluszach” o tym, co chcielibyśmy wspólnie robić na spotkaniach naszego koła w przyszłym roku. Brak czasu spowodował niedosyt możliwości wypowiedzenia się, dlatego zaproponowałam, aby każdy na odwrocie kapelusza napisał swoje propozycje. Zebrane informacje przemyślimy w gronie zarządu i zdecydujemy, które aktywności mogą spotkać się z Waszym „frekwencyjnym poparciem”.
Odczuwamy bowiem niedosyt zainteresowania dotychczasowymi propozycjami. Tym razem na 49 członków koła przybyło na spotkanie 14 osób.
Po zebraniu Jola, nasza skarbniczka, przyjmowała składki, wydawała legitymacje i hologramy.

kol sbp

Życząc wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia myślimy już o kolejnych spotkaniach w nowym roku.

Bożena Dawidowska-Langer


Poprawiony: czwartek, 04 grudnia 2014 12:39