image1 image2 image3 image4 image5

„...Każde źdźbło trawy ma swe miejsce na ziemi, skąd czerpie swe życie i siłę; tak i człowiek ma swe korzenie w kraju, z którego ciągnie wraz z życiem wiarę swoją!”

  • Źródło: Lord Jim, t. II, r. XXI, Warszawa 1904, s. 52, tłum. Emilia Węsławska.

Joseph Conrad,
właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

BM
Dziękujemy księgarni internetowej BookMaster za nieodpłatne przekazanie książek.

2 grudnia 2014 r. - Maria Szajer jako wiedźma Bździnducha
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 04 grudnia 2014 13:37

W cyklu Literackie wtorki po raz pierwszy w Bibliotece gościliśmy Marię Szajer autorkę „Książki dla Klementyny”, która dzisiaj spotkała się z uczniami klas drugich, by przedstawić im bohaterów książki pt. „Świstawka” wydanej dwa lata temu w Wydawnictwie Bajka. Z tej okazji ubrała się i uczesała, upodobniając się do jednej z bohaterek – wiedźmy Bździnduchy.

Przygotowała także prezentację obfitującą w zagadki i pytania. W błyskawiczny sposób przeprowadziła kilka konkursów z nagrodami rozprawiając w międzyczasie o świstakach, które wyruszyły na poszukiwanie zagubionej przez ich mamę świstawki. O przygodach rodzeństwa świstaków dzieci dowiedziały się również z fragmentów książki, którą autorka czytała naprawdę zajmująco, wykorzystując umiejętności aktorskie zdobyte podczas studiów na Wydziale Lalkarskim Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Chociaż jak powiedziała, nie pracowała w wyuczonym zawodzie, to jednak umiejętności pozostały i służą jej w wyjątkowych spotkaniach z młodymi czytelnikami.

Bardzo miło było nam się spotkać z Panią Marią i 96 uczestnikami literackiej przygody ze świstakami i wiedźmą Bździnduchą.

bzdez bzdz1 swis

Poprawiony: wtorek, 09 grudnia 2014 15:15