2 grudnia 2014 r. - Maria Szajer jako wiedźma Bździnducha
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

2 grudnia 2014 r. - Maria Szajer jako wiedźma Bździnducha
czwartek, 04 grudnia 2014 13:37

W cyklu Literackie wtorki po raz pierwszy w Bibliotece gościliśmy Marię Szajer autorkę „Książki dla Klementyny”, która dzisiaj spotkała się z uczniami klas drugich, by przedstawić im bohaterów książki pt. „Świstawka” wydanej dwa lata temu w Wydawnictwie Bajka. Z tej okazji ubrała się i uczesała, upodobniając się do jednej z bohaterek – wiedźmy Bździnduchy.

Przygotowała także prezentację obfitującą w zagadki i pytania. W błyskawiczny sposób przeprowadziła kilka konkursów z nagrodami rozprawiając w międzyczasie o świstakach, które wyruszyły na poszukiwanie zagubionej przez ich mamę świstawki. O przygodach rodzeństwa świstaków dzieci dowiedziały się również z fragmentów książki, którą autorka czytała naprawdę zajmująco, wykorzystując umiejętności aktorskie zdobyte podczas studiów na Wydziale Lalkarskim Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Chociaż jak powiedziała, nie pracowała w wyuczonym zawodzie, to jednak umiejętności pozostały i służą jej w wyjątkowych spotkaniach z młodymi czytelnikami.

Bardzo miło było nam się spotkać z Panią Marią i 96 uczestnikami literackiej przygody ze świstakami i wiedźmą Bździnduchą.

bzdez bzdz1 swis

Poprawiony: wtorek, 09 grudnia 2014 15:15