Wieści z dnia 04.12.2014 r.
image1 image2

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Koło SBP

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Wieści z dnia 04.12.2014 r.
poniedziałek, 15 grudnia 2014 14:13

Spotkanie opłatkowe przedstawicieli Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Jak co roku spotkaliśmy się w gronie zaangażowanych w czynne działania członków Oddziału Warszawskiego SBP, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Tym razem gościliśmy w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28, w gmachu im. St. Kierbedziów.

Zostaliśmy uroczyście podjęci przez przewodniczącą Oddziału Warszawskiego SBP Bożenę Chlebicką-Abramowicz, która zaprezentowała również gości honorowych: Elżbietę Stefańczyk, przewodniczącą SBP, Joannę Pasztaleniec-Jarzyńską przewodniczącą Okręgu Mazowieckiego SBP, Ireneusza Roberta Frączka i głównego bohatera wieczoru Pawła Górskiego. Szczególnie gorąco powitała seniorów obecnych na spotkaniu.

Po wystąpieniu Pani Bożeny Chlebickiej-Abramowicz głos zabrała Pani Elżbieta Stefańczyk, która w krótkich słowach podsumowała działania SBP w minionym roku, zachęcając do realizacji nowych pomysłów w przyszłym roku i składając na ręce przedstawicieli kół życzenia świąteczne dla wszystkich członków Oddziału Warszawskiego SBP.

Do życzeń przyłączyła się Pani Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, która reprezentowała okręg Mazowiecki SBP.

Miłym słowom towarzyszyła uroczystość wręczenia Medalu SBP – W dowód uznania dla Pana Ireneusza Roberta Frączka pracownika Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy, który przez wiele lat jako specjalista ds. komputerowych wspierał swymi umiejętnościami członków SBP w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego.

Bożena Chlebicka-Abramowicz życzyła wszystkim obecnym i nieobecnym członkom Oddziału Warszawskiego SBP zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku wytrwałości w działaniach, wielu kolejnych, wspaniałych pomysłów na szerzenie nawyku czytania i obcowania z książką, a także wielu sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Przedstawiła następnie Pana Pawła Górskiego, znanego i cenionego lidera grupy "Ostatnie Takie Trio" oraz współzałożyciela formacji "Parasol Poetica". Pan Paweł przygotował dla nas koncert kolęd i pastorałek zatytułowany „Od Zamościa idzie zima…”. Grane na gitarze i śpiewane przez siebie utwory przeplatał komentarzem słownym. Zachęcał również do wspólnego śpiewania, by lepiej poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Obecni na sali nieśmiało wtórowali artyście.

Miłą uroczystość dopełniło spotkanie towarzyskie połączone z wigilijnym poczęstunkiem. Wśród potraw królowały: czerwony barszczyk z uszkami, pierogi, sałatki, ryba po grecku oraz pyszne ciasta. W miarę trwania towarzyskich pogawędek niektórzy goście zaczęli powoli się rozchodzić, choć inni jeszcze długo nie mogli się rozstać, korzystając z okazji spotkania się z osobami, które na co dzień rzadko widują.

PC042091 PC042098

Relacja: Bożena Dawidowska-Langer
Przewodnicząca Koła SBP przy PBW im. KEN w Warszawie

Autorka zdjęć: Anna Peszel


Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 14:21