Wieści z dnia 11.03.2015 r.
image1 image2

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Koło SBP

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Wieści z dnia 11.03.2015 r.
czwartek, 12 marca 2015 15:42

Zgodnie z planem pracy i zgłoszonymi na wcześniejszym zebraniu koła potrzebami zorganizowałam i przeprowadziłam warsztaty: Nowe wartościowe książki - jak o nich rozmawiać, by zachęcić do czytania?
Były wielkie problemy z frekwencją. Okazało się, że między chcieć, a móc przyjść na szkolenie jest niestety ogromna „przepaść niemocy”. W końcu z naszego koła przybyły tylko 2 osoby i 3 osoby z innych bibliotek publicznych. Zespół chętnych uzupełniły bibliotekarki szkolne, którym nie udało się przybyć na analogiczne warsztaty przeprowadzone w styczniu.
Zobacz relacja.

w 2

Tym razem zajęcia uległy skróceniu i drobnym modyfikacjom.
Pracowałyśmy zgodnie z wcześniejszą relacją z książkami: „Arka czasu” Marcina Szczygielskiego, „Masło przygodowe” Barbary Stenki i „Wszystkie lajki Marczuka” Pawła Beręsewicza.
Na początek zaproponowałam jednak „karuzelę okładkową” do wykorzystania w bardzo rożnych sytuacjach np. do zaprezentowania nowości czy pokazania struktury zbiorów. Każdy otrzymał jedną książkę, a okładka stała się dla nas swoistą „karta dialogową”. W kręgu popłynęła opowieść inspirowana skojarzeniami wywołanymi przez okładki książek i tym, co nam przychodzi do głowy na ich widok.
Potem przedstawiłam koleżankom te same książki, prezentując stosik 12 książek, mówiąc o każdej z nich od 3-5 zdań, na tyle emocjonalnych, by wywołać chęć bliższego zainteresowania się wybranymi przeze mnie pozycjami. Odniosłam wrażenie, że uzyskałam zamierzony efekt.

Należy ubolewać nad trudnościami, które uniemożliwiły obecność innym zainteresowanym osobom.
Ostatnio odnoszę nieodparte wrażenie, że jak coś jest za darmo, to niestety nie jest doceniane.

Bożena Dawidowska-Langer


Poprawiony: czwartek, 12 marca 2015 15:48