image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:30

IX Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
pod hasłem
„Każda książka, drogie dzieci,
coś mądrego Wam poleci”
rozstrzygnięty

Kwiecień to miesiąc poświęcony książce. W związku z tym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz dziewiąty zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym. Honorowy patronat nad Konkursem objął Burmistrz Błonia Zenon Reszka. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Każda szkoła w drodze eliminacji wewnętrznych typuje trzech uczestników. Wybrani uczniowie podczas eliminacji powiatowych mają trzy minuty na zaprezentowanie przygotowanego fragmentu prozy, który jest oceniany pod względem wyrazistości, dykcji oraz intonacji. Wskazane jest, aby był to ciekawy fragment zawierający dialog, którym czytający potrafi przykuć uwagę słuchaczy, a nawet rozbawić, co jest mile widziane i wynika z regulaminu. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, a jego poziom jest coraz wyższy. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z 9 szkół podstawowych naszego powiatu.

IMG_0026 IMG_0028 IMG_0029 IMG_0031 IMG_0037 IMG_0040 IMG_8438 IMG_8440 IMG_8447

Przesłuchania uczestników i rozdanie nagród odbyło się 15 kwietnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Uroczystość rozpoczęto od powitania gości honorowych, w tym roku byli to burmistrz Błonia Zenon Reszka, Dariusz Sitarski dyrektor CK, Leszek Jastrzębski i Lilla Kołodziejczyk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.

IMG_0008 IMG_0010

Powitano i przedstawiono członków komisji w osobach Roman Nowoszewski, przewodniczący oraz Wanda Dziewulska i Agnieszka Sokołowska.

IMG_8444

Kilka ciepłych słów do uczestników i organizatorów powiedział burmistrz Zenon Reszka. Po wysłuchaniu przygotowanych fragmentów prozy komisja zajęła się oceną, natomiast dzieci i opiekunowie zastali zaproszeni na słodki poczęstunek. Wyniki ogłosił przewodniczący Komisji Roman Nowoszewski. Uzgodniono następujący werdykt : osiem I miejsc, sześć II i cztery III oraz siedem wyróżnień. Nastąpił moment rozdania nagród.

IMG_0054 IMG_0057 IMG_0058 IMG_0062 IMG_0063

I miejsca - Kacper Rydzek ze SP nr 1 w Błoniu, Anna Piasecka ze SP w Lesznie, Emilia Goszczyńska i Bruno Majewski ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Kasia Jędrzejczyk i Aleksandra Sorbian ze SP w Płochocinie, Szymon Brauza ze SP w Kampinosie i Krystian Nowak ze SP nr 2 w Ożarowie Maz.

IMG_0067

II miejsca – Barbara Tachasiuk ze SP w Bieniewicach, Emilia Gurtowska ze SP nr 1 w Błoniu, Natalia Umiastowska ze SP w Lesznie, Wiktoria Zdral ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Nikola Twarogowska ze SP w Kampinosie i Natalia Masłowska ze SP nr 2 w Błoniu.

IMG_0055

III miejsca - Julia Waś ze SP w Lesznie, Edyta Wrzosek ze SP w Płochocinie, Hanna Wereska ze SP w Zaborowie, Paulina Grodzka ze SP nr 2 w Błoniu.

IMG_0070

Ponadto przyznano 7 wyróżnień, otrzymali je: Maja Diop i Aleksandra Krzycka ze SP w Bieniewicach, Klaudia Mróz i Agnieszka Majcher ze SP w Zaborowie, Alicja Morawska i Michał Kubrak ze SP nr 2 w Ożarowie Maz. i Joanna Dłuha ze SP nr 2 w Błoniu.

IMG_0071 IMG_0066

Dzieci były bardzo zadowolone z nagród i drobnych upominków, których jedynym fundatorem w tym roku był burmistrz Błonia Zenon Reszka, i już zapowiedziały swoje uczestnictwo w następnej X edycji. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć na stronie www.blonie.pl oraz stronie biblioteki www.pbw.waw.pl.

Anna Buźniak


Poprawiony: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 11:57