28.04.2015 r. - Spotkanie edukacyjne: Podstawowe informacje na temat autyzmu
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

28.04.2015 r. - Spotkanie edukacyjne: Podstawowe informacje na temat autyzmu
środa, 29 kwietnia 2015 08:43

2 kwietnia otworzyliśmy wystawę prac dzieci autystycznych ze szkół specjalnych, by wpisać się w obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu. Na zakończenie kwietnia zaplanowaliśmy spotkanie edukacyjne dla wszystkich tych, którzy odczuwają niedosyt wiedzy na ten temat lub zmagają się z problemami w pracy z dziećmi autystycznymi w szkołach masowych.
Zaprosiliśmy do nas Panią Kalinę Zajączkowską – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem „Nie z tej Bajki” i czynnego oligofrenopedagoga w Zespole Szkół Specjalnych nr 92.
W ciągu dwóch godzin wykładu przeplatanego dygresjami z praktyki dnia codziennego przekazała nam ogromną wiedzę teoretyczną, przedstawiając najnowsze trendy w nauce na temat tego neurologicznego zaburzenia, które u każdej osoby ma inny przebieg i zakres.
Pokazała też bardzo ciekawe filmiki, pozwalające lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Bardzo jesteśmy wdzięczni, że wśród wielu obowiązków znalazła czas, by się z nami spotkać, podzielić wiedzą i doświadczeniem, odpowiedzieć na pytania i w ten sposób przybliżyć nam postrzeganie świata przez autystyków.
Jak zwykle, nasuwa się refleksja, że na wielkiej sali było nas za mało (tylko 26 osób), a przecież autyzm to ważny i coraz bardziej obecny problem, zarówno w naszych szkołach, jak i w całym społeczeństwie.

a uu

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2015 08:52