image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

UROCZYSTA GALA ROZDANIA NAGRÓD w XIV Powiatowym Konkursie Czytelniczym ,„Wydajemy własną książkę”
środa, 24 czerwca 2015 08:32

Czerwiec to miesiąc w którym większość z nas myśli o urlopie, a dzieci o wymarzonych wakacjach. Jest to również miesiąc w którym od czternastu lat Biblioteka Pedagogiczna w Błoniu przy współpracy Centrum Kultury, organizuje Konkursu Czytelniczego Wydajemy własną książkę. Ideą konkursu jest propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań literackich, plastycznych i edytorskich dzieci i młodzieży. Jest to doskonała forma wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym dziecku zdolności. Dzieci mają na napisanie książki cały rok. Oddają je na początku maja, aby w czerwcu móc wziąć udział w UROCZYSTEJ GALI ROZDANIA NAGRÓD. W tym roku uroczystość odbyła się 17 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu. Przybyło na nią około 250 osób.

MZD_7173

Nieodgadnionym fenomenem jest to, że mimo upływu lat, nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Są tacy „zapaleńcy”, którzy piszą książki od I klasy szkoły podstawowej, poprzez wszystkie kolejne, aż do gimnazjum. Uważamy to za nasz wielki sukces, zwłaszcza, że z roku na rok, prace są dojrzalsze, ciekawsze i staranniej wykonane. W tegorocznej XIV edycji wzięło udział 180 uczestników z 11 szkół Powiatu Warszawskiego Zachodniego i jednego przedszkola. Wszyscy razem wykonali 162 prace. W tym roku tematem przewodnim był „Smok mazowiecki”, który podobno żył tu bardzo dawno temu. Aby zachować ciekawą legendę, w parku Bajka ma powstać smocza jama. Dzieci z błońskich szkół wymyśliły nawet dla niego imię – Smoczek Żarłoczek. Powstało kilka bardzo ciekawych opowieści. Jedna z nich pt. „Smok, który szuka pracy” Jakuba Wąsowskiego z Płochocina, została przeczytana wszystkim zebranym i nagrodzona gromkimi brawami. Równie ciekawa była książka „Super bohater”, którą napisał Aleksander Miszczak z Zaborowa.

IMG_0008 MZD_7186

Komisja Konkursowa oceniała prace zgodnie z Regulaminem. Najciekawsze i najbardziej oryginalne otrzymały tytuł Złotej i Srebrnej Książki. W tym roku przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

  • 17 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali : Daria Bany i Patrycja Piotrowska ze SP w Lesznie, Maria Kowalska, Aleksander Miszczak i Weronika Julia Kisiel ze SP w Zaborowie, Karolina Chmielniak, Maria Góra, Natalia Rybska i Dominika Rybska, Zofia Wiśniewska, Julia Kozdrowicka i Zuzanna Paziewska ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Paulina Ferenc ze SP w Bieniewicach, Karolina Braune i Patrycja Makowska ze SP Nr 1 w Błoniu, Maria Wodnicka i Julia Twardowska ze SP Nr 2 w Błoniu.
MZD_7333-2
  • 21 tytuły SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali : Hanna Kotowska, Emilia Studnicka i Oliwia Grędzik ze SP w Lesznie, Zofia Kowalska, Oliwia Głowacka ze SP w Zaborowie, Paulina Kozdrowicka, Antonina Kozubal, Wiktoria Smaga i Olga Adamczyk ze SP Nr 1 i Marysia Lubańska ze SP Nr 2 w Ożarowie Maz., Natalia Szypke ze SP w Bieniewicach, Zosia Piotrowska, Oliwia Kowalewska, Natalia Jaśkiewicz, Julia Misztal, Katarzyna Piszcz, Agata Kossakowska, Katarzyna Zaleska, Justyna Kuza ze SP Nr 1 w Błoniu, Jakub Wąsowski i Marta Kardialik ze SP w Płochocinie.
MZD_7334
  • 2 Nagrody Specjale w kategorii Literackiej otrzymali : Aleksandra Smętek z Gimnazjum w Zaborowie i Ewa Kaczmarczyk z Gimnazjum w Bieniewicach.
  • 9 Dyplomów Młodego Literata otrzymali : Marta Seweryn ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz. oraz Marta Chmielniak, Rafał Stępniewski, Karolina Ostrowska, Klara Kowalczyk, Aleksandra Walerian i Paulina Pietrzak z Gimnazjum w Ożarowie Maz.
Ponadto przyznano:
  • 77 wyróżnień w II kategoriach,
  • 34 wyróżnień w I kategorii,
  • 5 Dyplomów Zerówkowicza,
    • 11 dyplomów za udział,
  • oraz 1 Dyplom Przedszkolaka dla Przedszkola Artystycznego z Leszna
MZD_7202

Wydajemy własną książkę to konkurs, w którym nie ma przegranych, są tylko zadowoleni.

IMG_0057 MZD_7259

Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i zadowolenie dzieci, a należą do nich : Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz. i Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno. Podczas rozdawania nagród dodatkowym wyróżnieniem dla dzieci był uścisk ręki gości honorowych, byli nimi w tym roku : Zenon Reszka Burmistrz Błonia, Joanna Kamińska zastępca dyr. PBW w Warszawie, Dariusz Sitarski dyr. CK, Helena Szymańska prezes UTW, Wanda Wójcicka przewodnicząca GKRPA oraz Liliana de Vacqueret dyr. ZSP w Zaborowie. O pomoc byli proszeni również inni goście.

IMG_0030 IMG_0034 IMG_0043 IMG_0046 IMG_0055 IMG_0061 IMG_0065

Na koniec były podziękowania dla nauczycieli, opiekunów i rodziców, którzy wspierali swoich podopiecznych w ich twórczej pracy. Miłe słowa i podziękowanie za organizację konkursu otrzymała Anna Buźniak, kierownik Biblioteki Pedagogicznej.

IMG_0006

Po zakończeniu była chwila dla fotoreportera.

MZD_7335 MZD_7336

Następnie dzieci zostały zaproszone na pyszne drożdżówki z Piekarni Emilii i Jerzego Piotrowskich w Błoniu.

IMG_0092 IMG_0093

W holu zorganizowana została wystawa prac konkursowych, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

MZD_7159 IMG_0087

Gości częstowano po staropolsku pysznym chlebem z domowym smalcem oraz świeżo parzoną miętą.

IMG_0085

Były rozmowy i wymiana wrażeń z uroczystości oraz pomysły na kolejne ciekawe opowieści do przyszłorocznej XV edycji. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu. Galeria zdjęć i artykuł dostępne również na stronie biblioteki www.pbw.waw.pl, na stronie powiatu www.pwz.pl oraz na Oficjalnym Serwisie Gminy Błonie i Ożarów Maz. Wszystkie prace można oglądać do 24 lipca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Serdecznie zapraszamy.

Anna Buźniak


Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 14:02