Filmy dokumentalne dla dzieci nie muszą być trudne i nudne: narzędzia, metody, dobre praktyki, inspiracje.
image1 image2 image3 image4 image5

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Filmy dokumentalne dla dzieci nie muszą być trudne i nudne: narzędzia, metody, dobre praktyki, inspiracje.
poniedziałek, 16 listopada 2015 10:51

Uznając film dokumentalny za istotny środek oddziaływania na emocje młodych widzów, pozwalający im na otwieranie się na rozmowę i identyfikację z ekranowymi bohaterami, Pedagogiczna Biblioteka Pedagogiczna im. KEN w Warszawie wspólnie z Akademią Dokumentalną zorganizowała zajęcia z edukacji filmowej dla nauczycieli ze szkół podstawowych.
O tym, że filmy dokumentalne dla dzieci nie są ani trudne ani nudne przekonywali nas we wtorkowe popołudnie 03.11.2015 r. specjalni goście z Akademii Dokumentalnej w czasie warsztatów Filmy dokumentalne dla dzieci nie muszą być trudne i nudne: narzędzia, metody, dobre praktyki, inspiracje.
W naszych bibliotecznych progach zawitała prowadząca warsztaty Anna Równy – edukatorka, trenerka edukacji filmowej i medialnej, autorka licznych scenariuszy metodycznych z edukacji filmowej. Towarzyszyły jej Diana Gaik - koordynatorka projektu Akademia Dokumentalna oraz współpracujące już z nami podczas październikowych konferencji metodycznych Katarzyna Gdesz i Kinga Piwowarska.
Sala konferencyjna tego popołudnia stała się salą kinową. Wyświetlano krótkie filmy dokumentalne dla dzieci, dopasowane i formą i treścią do wieku oraz potrzeb uczniów. Akceptacja, ubóstwo, tolerancja, przeciwdziałanie agresji to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane były podczas projekcji. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali gotowe scenariusze do wykorzystania na lekcjach oraz linki do stron, gdzie można znaleźć filmy bądź krótkie etiudy filmowe.
Jako współorganizatorzy warsztatów mamy nadzieję, że pedagodzy będą wykorzystywać na swoich lekcjach filmy dokumentalne, co z pewnością wzbogaci oraz urozmaici warsztat pracy niejednego nauczyciela.

1 2 3 4 5

Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2015 11:13