image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

Jubileusz 40-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Błoniu
wtorek, 12 kwietnia 2016 14:57

Czterdzieści lat minęło…
Jubileusz 40-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Błoniu

Tyle lat liczy sobie Biblioteka Pedagogiczna w Błoniu, Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie. W wiosennej scenerii 30 marca 2016 r. w Centrum Kultury, odbył się piękny jubileusz na którym gościliśmy Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, Mirosława Krusiewicza Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Jana Żychlińskiego i jego zastępcę Pawła Białeckiego. Burmistrzów gmin min.: Zenona Reszkę i Marka Książka z Błonia, Pawła Kanclerza z Ożarowa Maz., zastępcę wójta gminy Leszno Grzegorza Banaszkiewicza, w imieniu wójta Izabelina była p. Małgorzata Konopka, dyrektor Biblioteki Publicznej. Był również Dariusz Sitarski dyrektor Centrum Kultury. Zaproszenie przyjęli dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli całego powiatu warszawskiego zachodniego. Byli bibliotekarze z bibliotek pedagogicznych, szkolnych i publicznych, również dyrektor biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie Beata Zych.

1 2

Uroczystość rozpoczęła się filmem o Błoniu, o historii miasta, zabytkach, inicjatywach ostatnich lat, które trudno byłoby zliczyć. Zmieniły one oblicze miasta i gminy nie do poznania, więc mamy się czym pochwalić. Następnie była prezentacja multimedialna opowiadająca historię naszej biblioteki, 40 lat działalności w ciągu 20 minut. Nasza uwaga skupiona była na działalności poza statutowej, czyli konkursach czytelniczych, spotkaniach autorskich, konferencjach, warsztatach, lekcjach bibliotecznych itp. Następnie kierownik biblioteki powitała przybyłych na uroczystość gości i wyraziła wdzięczność za tak liczne przybycie. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Marszałka Adama Struzika, który wraz z Dyrektorem Departament Edukacji Publicznej i Sportu Mirosławem Krusiewiczem uhonorował Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu Pamiątkowym Medalem PRO MASOVIA „za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego” . To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

3 4 5

Pracownicy biblioteki otrzymali z rąk Marszałka pamiątkowe dyplomy.

6 7 8

Dużo ciepłych słów o naszej działalności usłyszeliśmy od Starosty Powiatu Jana Żychlińskiego i Burmistrza Błonia Zenona Reszki. Dyrektor Beata Zych wyraziła podziękowanie dla władz samorządowych za bardzo dobrą i owocną współpracę.

9 10 11

Panie emerytki: Wiesława Pokora, Danuta Siekierska, Wanda Dziewulska i Halina Staciwa, obecne na uroczystości, otrzymały od burmistrza specjalnie na tę okazję przygotowane pamiątkowe medale i kwiaty oraz gratulacje od Marszałka.

12 13 14

Dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej i kierowniczki pięciu naszych filii otrzymały podziękowanie za lata współpracy i drobne upominki wręczone przez Pana Marszałka i Burmistrza Błonia. Pamiętałyśmy również o dwóch koleżankach z byłych już filii w Otwocku i Wołominie.

15 1617 18 19 20

Po części oficjalnej był piękny koncert Zespołu Big Band z Błonia, który funkcjonuje od ponad roku, a mógłby się mierzyć z najlepszymi. To wszystko zasługa Jacka Potoła, twórcy zespołu.

21 22 23 24

Po koncercie były życzenia, prezenty i mnóstwo pięknych kwiatów.

25A 25B 27 28

Kolejny punkt, to pyszny poczęstunek już w Bibliotece, przygotowany przez Firmę DREMARK, oddział SANCAFFE w Błoniu, za który serdecznie dziękujemy,

29 30 31

i towarzysząca uroczystości wystawa „Bajki naszego dzieciństwa” – książki wydane w latach 50-90 XX wieku, która będzie czynna do 29 kwietnia br. w godzinach pracy placówki.

32 33 34

W artykule wykorzystano zdjęcia Marka Zdrzylowskiego, Macina Łady i Jadwigi Stelmaszczyk, za których zrobienie bardzo dziękujemy. Dziękujemy również Marii Barańskiej z Radia Bogoria i Malwinie Szymańskiej z Radia Niepokalanów za przybycie i wywiady z naszymi gośćmi.

Anna Buźniak


Poprawiony: wtorek, 12 kwietnia 2016 17:29