image1

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

15.04.2016 r. - Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:35

W piątek 15 kwietnia 2016 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Nasz Biblioteka już drugi raz włączyła się we współorganizowanie tego etapu konkursu. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych województwa mazowieckiego. W konkursie wzięło udział 17 drużyn – 46 uczniów w kategoriach klasowych: 1-3 i 4-6.

Uczniowie rozpoczęli pisanie testów o godz. 10.30. Wszystkich uczestników dopingowali nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie. Podczas konkursu opiekunowie zwiedzali bibliotekę poznając takie miejsca jak: magazyny, wypożyczalnia, czytelnia. Po zakończeniu półfinału wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pozowali do wspólnego zdjęcia. Organizatorzy bardzo dziękują za wyrozumiałość i życzliwość opiekunów.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

1 2 3 4 5 6