26.04.2016 r. - Spotkanie z Wiesławem Ochmanem
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

26.04.2016 r. - Spotkanie z Wiesławem Ochmanem
środa, 27 kwietnia 2016 11:27

W ramach jubileuszu 70-tych urodzin Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka miała zaszczyt gościć w swoich progach światowej sławy polskiego tenora i malarza Wiesława Ochmana. To wydarzenie odbyło się dzięki współpracy z Sebastianem Koseckim, któremu w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować.

Portret

Na spotkanie z Wiesławem Ochmanem przybyła młodzież z Międzynarodowego Gimnazjum ARGONAUT w Warszawie oraz z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach. Obecni byli również mieszkańcy Warszawy oraz pracownicy PBW im. KEN w Warszawie, którym nieobcy jest talent wokalny naszego wspaniałego gościa. Zgromadzona w sali konferencyjnej publiczność dowiedziała się, że artysta wychował się na warszawskiej Pradze, na ul. Ząbkowskiej, w latach, w których [tu cyt.] „wszyscy mieli wszystkiego po równo, czyli nic”. Właśnie tam miały miejsce jego pierwsze występy sceniczne – jako kilkuletni chłopiec dla swoich praskich sąsiadów śpiewał Chryzantemy złociste uśmiechnijcie się do mnie. Od najmłodszych lat lubił rysować i wtedy ujawnił się jego talent plastyczny. Mama była z zawodu bibliotekarką i to właściwie ona jako pierwsza rozbudziła ciekawość świata, związaną pośrednio ze sztuką.

Ważną rolę w życiu tenora odegrała również jedna z nauczycielek, która nie tylko wskazała mu kierunek artystycznej drogi, ale także przekazała miłość do książek, nauki, poznawania i doświadczania nowych rzeczy.

Nasz gość ukończył technikum zdobnictwa ceramicznego i co zadziwiające, w tych latach miał krótki epizod sportowy - trenował boks i był kapitanem drużyny piłkarskiej. Na Akademii Górniczo-Hutniczej studiował na Wydziale Ceramiki, ale jego największą miłością okazały się muzyka i malarstwo i tę miłość bez trudu można było na spotkaniu zauważyć. Wiesław Ochman kocha śpiew, kocha sztukę. Z pasją opowiadał o swoim życiu zawodowym, wplatając liczne anegdoty, które rozbawiały publiczność do łez. Od czasu do czasu podśpiewywał fragmenty arii, dzięki czemu mogliśmy chociaż przez chwilę usłyszeć jego niesamowity, piękny głos.

Dziękujemy panu Wiesławowi za przyjęcie zaproszenia do naszej biblioteki. Spotkanie z tak wartościowym i wspaniałym człowiekiem na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Autorem zdjęć jest nasz przyjaciel Sebastian Kosecki.

1 2 3  5 6 7 8 9 1012

Poprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2016 10:34