image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

Bo gdy Miłość Miłości - Drugie spotkanie z poetką Zofią Zawadzką w Bibliotece Pedagogicznej
czwartek, 02 czerwca 2016 13:27

Maj to czas, kiedy wszystko budzi się do nowego życia. Miesiąc pachnący konwaliami i bzem, dający radość i nadzieję, której przecież każdy z nas tak bardzo potrzebuje. To również miesiąc zakochanych, dlatego też aby posłuchać o tym pięknym uczuciu, Biblioteka Pedagogiczna wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu pod opieką nauczycielki - Katarzyny Skierskiej-Wójcik, zorganizowała, drugie już spotkanie poetyckie z Zofią Zawadzką - katechetką, pedagogiem i autorką pięknych wierszy, które zachwycają prostotą, życiową mądrością i głębią jednocześnie. W jej poezji każdy odnajduje to, co jest dla niego ważne - Boga, miłość, przebaczenie…

1 2

W przytulnym wnętrzu naszej czytelni, udekorowanej majowym kwieciem, witaliśmy zaproszonych gości, wśród których był ksiądz proboszcz Tadeusz Gałecki oraz przyjaciele, znajomi i najbliżsi oraz ci, którzy lubią dobrą i mądrą poezję.

3 4

Pani Zofia, absolwentka wydziału teologii KUL, studia doktoranckie kończyła na UKSW, przez wiele lat była wykładowcą akademickim, współpracowała z palotyńskim czasopismem Być Sobą. Obecnie jest doradcą metodycznym ds. religii w powiecie warszawskim zachodnim i katechetką w ZS nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu. Pracuje z młodzieżą i ma z nimi bardzo dobry kontakt. Wyznaje zasadę, że każdy młody człowiek jest kimś wyjątkowym, i że każdy ma w sobie jakiś talent, trzeba tylko umieć go odkryć i pokazać innym. Młodzież recytowała wybrane przez siebie wiersze poetki i wszyscy czuliśmy emocje, jakie temu towarzyszyły. Do kilku utworów uczeń Piotr Mazur skomponował muzykę, by tym samym uświetnić odbiór twórczości poetki.

5 6 7 8

Po występie młodych artystów, swój czas miała poetka. Powiedziała kilka słów o sobie, a następnie przeczytała nam wybrane wiersze, dołączając do niektórych krótki komentarz. Była też gitara i utwory śpiewane w jej wykonaniu. Po zakończonej recytacji czas wypełniły podziękowania, kwiaty i gratulacje. Następnie można było zakupić zbiorek poezji i uzyskać dedykację z autografem poetki. Szkolna telewizja MelchiorTV nagrywała uroczystość. To było piękne duchowe przeżycie, za które z serca dziękujemy. Zaproszeni goście wyrazili nadzieję na nowy zbiorek poezji i kolejne miłe spotkanie. Aby upamiętnić tę chwilę, zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

9 10

Już na koniec chciałam podziękować młodzieży z ZS nr 1 w Błoniu za ogromny wkład pracy i profesjonalny występ. Dziękuję swoim pracownikom oraz panom z CK za sprzęt i pomoc w organizacji spotkania.

Anna Buźniak


Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2016 13:42