NOC BIBLIOTEK w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

NOC BIBLIOTEK w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie
środa, 08 czerwca 2016 14:43

Za nami II ogólnokrajowa, a pierwsza „nasza biblioteczna” NOC BIBLIOTEK. Działo się!

fot. Llla Kolodziejczyk

Moc atrakcji czekała na wszystkich gości, którzy w pierwszą sobotę czerwca postanowili, po południu, odwiedzić naszą placówkę. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zorganizowała po raz pierwszy NOC BIBLIOTEK. Było sympatycznie, głośno, kreatywnie…

Oglądaliśmy wspólnie Magiczne drzewo, wysłuchaliśmy Lokomotywy Juliana Tuwima w interpretacji aktorki Teatru Powszechnego Julii Wyszyńskiej, zagraliśmy w grę biblioteczną Postaw na zabawę.

fot. Sebastian Kosecki4   fot. Sebastian Kosecki1 fot. Lilla Kolodziejczyk  fot. Sebastian Kosecki2

Z Grodziska Mazowieckiego zawitała do nas nasza koleżanka Sylwia Bąbik, która opowiedziała bajkę o Młynarzu i produktach z mąki. W trakcie słuchania najmłodsze dzieci ochoczo smarowały swoje buzie mąką.

fot. Hanna Krypa1 fot. Hanna Krypa2 fot. Hanna Krypa3 fot. Lilla Kolodziejczyk 

Na potrzeby ciekawych i twórczych warsztatów książkowo-plastycznych przystosowaliśmy jedną z czytelni. Na antresoli zapraszaliśmy do słuchania bajek, czytanych przez Julię Wyszyńską i Annę Buźniak oraz do zrobienia pamiątkowego selfie w specjalnie przygotowanych na tę okazję rekwizytach.

fot. Lila Kolodziejczyk fot. Sebastian Kosecki fot. SK1 fot. SK2 fot. SK3 fot. SK4 fot. Hanna Krypa fot. HK fot. HK1 fot. HK2 fot. ILM fot. ILM1 fot. ILM2 fot. ILM4 fot. ILM5 fot. Iwona Liwanowska-Macios fot. Sebastian Kosecki 

W sali konferencyjnej odbyło się spotkanie autorskie z poetką i dziennikarką Dorotą Koman. W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali wierszy autorki, a także mieli możliwość zakupu tomiku poezji z autografem.

fot. Lila Kolodziejczyk fot. Marta Jasinska fot. MJ1 fot. MJ2 fot. MJ3

Ponadto gościliśmy uroczą przedstawicielkę Fundacji Intelligent Technologies, która zapraszała nas do różnych gier symulacyjnych. Obok stoisko miał REBEL, wydawca popularnych i edukacyjnych gier planszowych. Sympatyczny przedstawiciel tej firmy chętnie grał z naszymi uczestnikami w rozmaite gry.

fot. Hanna Krypa fot. HK fot. HK3 fot. Iwona Liwanowska-Macios fot. Marta Jasinska

Wszystkich naszych gości witały z uśmiechem dwie urocze koleżanki – Lidia Mieszała i Agnieszka Sokołowska. Tego wieczoru drzwi do naszej placówki były otwarte dla każdego! Wszędzie z aparatem i kamerą poruszał się Szalony reporter TV PBW, którym tej Nocy została nasza koleżanka z administracji.

fot. Hanna Krypa1 Fot. Hanna Krypa2 fot. Hanna Krypa3 fot. Iwona Liwanowska-Macios fot. Marta Jasinska fot. Sebastian Kosecki fot. Sebastian Kosecki 1

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom i osobom współpracującym za zorganizowanie tak fantastycznej imprezy! Mamy nadzieję, że za rok również będziecie z nami, a my już ze swojej strony postaramy się, żeby znowu było barwnie, kreatywnie, głośno i wesoło!

Dziękujemy również naszym fotografom: Marcie Jasińskiej, Lilli Kołodziejczyk, Iwonie Liwanowskiej-Macios i Sebastianowi Koseckiemu.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!


Poprawiony: poniedziałek, 13 czerwca 2016 11:51