Moje Camino – wystawa zdjęć autorstwa Marka Kamińskiego
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Moje Camino – wystawa zdjęć autorstwa Marka Kamińskiego
piątek, 10 czerwca 2016 11:54

Pracownik Wydziału Udostępniania Zbiorów – Marek A. Kamiński – w 2007 r. odbył podróż życia. Przez 2 miesiące samotnie przeszedł ponad 850 km Drogą św. Jakuba, określaną również jako Camino de Santiago. Jest to popularny szlak pielgrzymkowy prowadzący do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze, zdaniem katolików, znajduje się ciało św. Jakuba Apostoła.

Camino de Santiago jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Interesujące jest to, że nie ma jednej trasy. Pielgrzymi mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków.

Nasz kolega wybrał El Camino, określane również jako Droga Francuska lub Królewska. Szlak ten podzielony jest na ok 30 odcinków. Jako typowy pielgrzym zaopatrzony był w kij wędrowny oraz kapelusz z muszlą. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że muszla jest, obok żółtych strzałek, jedną z form oznakowania szlaków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej niezwykłej i niezapomnianej dla naszego kolegi podróży! Dziękujemy Markowi A. Kamińskiemu za to, że podzielił się swoimi przeżyciami związanymi z pielgrzymką. Jak dla wielu współczesnych pielgrzymów, inspiracją do odbycia tej Drogi dla naszego współpracownika była powieść autorstwa Paulo Coehlo Pielgrzym.

Pielgrzymka 005 Pielgrzymka 372 Pielgrzymka 626 _Pielgrzymka 118 _Pielgrzymka 141 _Pielgrzymka 201 _Pielgrzymka 251

Poprawiony: piątek, 10 czerwca 2016 12:07