image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

15.06.16 - XV Jubileuszowy Finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy Własną Książkę”
wtorek, 21 czerwca 2016 14:03

Czerwiec to miesiąc w którym większość z nas myśli o urlopie, a dzieci o wymarzonych wakacjach. Jest to również miesiąc, w którym od piętnastu lat Biblioteka Pedagogiczna w Błoniu przy współpracy Centrum Kultury, organizuje Konkurs Czytelniczy Wydajemy Własną Książkę. Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa, a poprzez to rozbudzanie zainteresowań literackich i plastycznych dzieci i młodzieży. Jest to doskonała forma wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym dziecku talentów.
W tym roku uroczystość odbyła się 15 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu. Sukcesem organizatorów jest to, że nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Są tacy, którzy piszą książki od I klasy szkoły podstawowej, poprzez wszystkie kolejne, aż do gimnazjum. Taką osobą jest m.in. Dorota Chmielniak ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., która przez sześć lat tworzyła wyjątkowo piękne książki, zdobywając najwyższe wyróżnienia.

1 2

W tegorocznej jubileuszowej XV edycji padł rekord. Swój udział w konkursie zgłosiło 258 uczniów, którzy wykonali 218 prac.

3 4 5

To bardzo dużo i organizacyjnie trudne do ogarnięcia, o czym powiedziała na wstępie Anna Buźniak kierownik biblioteki. Już teraz wiemy, że kolejną edycję trzeba zorganizować inaczej i część zadań przekazać szkołom. Kilka słów do uczestników powiedział burmistrz Marek Książek i starosta powiatu Paweł Białecki, wyrażając uznanie dla organizatorów konkursu.

6 7

W tym roku przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

  • 6 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali : Ida Tereszkiewicz, Julia Dziedzic i Zuzanna Jankowska ze SP w Zaborowie, Karolina i Dorota Chmielniak ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Justyna Kuza ze SP nr 1 w Błoniu.
8 9 10 11
  • 16 tytuły SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali : Hanna Jones ze SP w Lesznie, Piotr Wochnik i Michalina Pytlakowska ze SP w Zaborowie, Nikola Makowska, Alicja Olesińska, Jan Paziewski, Bartosz Podsiad, Karol Jakubiak, Olga i Wojciech Adamczyk ze SP Nr 1 w Ożarowie Maz., Natalia Szypke ze SP w Bieniewicach, Karol Domuracki, Zuzanna Florczak i Julia Ziemińska ze SP Nr 1 w Błoniu, Julia Miszczak i Zuzanna Mosińska ze SP nr 2 w Błoniu.
MZD_1358
  • 9 Dyplomów Młodego Literata otrzymali : Maja Musiał, Natalia Umiastowska i Antonina Grzelka z Leszna, Zofia Sasin, Jagna Wydrych, Wiktoria Zdral ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Karolina Ostrowska z Gimnazjum w Ożarowie Maz., Olga Sobiecka ze SP nr 2 w Ożarowie Maz., Kacper Dunajewski ze SP nr 1 w Błoniu.
13

Ponadto przyznano :

  • 15 wyróżnień w III kategoriach
14
  • 93 wyróżnienia w II kategoriach
15 16 17
  • 87 wyróżnień w I kategorii
18 19 20
  • oraz 32 dyplomy za udział

Wydajemy Własną Książkę to konkurs, w którym nie ma przegranych, są tylko zadowoleni. Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i zadowolenie dzieci, oraz to, że tak chętnie i licznie biorą w tym konkursie udział. Należą do nich : Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Andrzej Cieślak Wójt Gminy Leszno, Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos i Beata Zych Dyrektor PBW w Warszawie.

20a

Przy rozdawaniu nagród i dyplomów pomagali nam goście honorowi, a byli nimi w tym roku: Paweł Białecki wicestarosta powiatu, Marek Książek burmistrz Błonia, Włodzimierz Leduchowski naczelnik oświaty, Tomasz Tymoftyjewicz burmistrz gminy Ożarów Maz., Dariusz Sitarski dyr. CK, Magdalena Rak dyr. SP nr 1 w Błoniu, Jolanta Gołębiewska dyr. SP w Lesznie, Kamila Smolarek z Biblioteki Głównej w Warszawie i Elżbieta Szczypińska z filii w Sochaczewie.

21 22 23 24 25 26 27 28

Podsumowaniem uroczystości było krótkie wystąpienie Roberta Miszczuka z PBW w Warszawie, za które dziękujemy, gdyż to on właśnie jest „protoplastą” tej wspaniałej zabawy z książka. Na koniec były podziękowania dla nauczycieli, opiekunów i rodziców, którzy wspierali swoich podopiecznych w ich twórczej pracy. Bardzo dziękujemy Ani Kukuryka z filii w Nowym Dworze Maz. za pomoc w przygotowaniu wystawy i przy rozdawaniu nagród.

29 30

Po zbyt długiej ceremonii , dzieci zostały zaproszone na pyszne drożdżówki z Piekarni Emilii i Jerzego Piotrowskich w Błoniu.

31

W holu zorganizowana została wystawa prac konkursowych, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

32 33 34 35

Gości częstowano po staropolsku pysznym chlebem z domowym smalcem. Były rozmowy i wymiana wrażeń z uroczystości oraz pomysły na kolejne ciekawe opowieści.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu. Relacje z imprezy oraz galeria zdjęć, autorstwa Marka Zdrzyłowskiego, dostępne na stronie Biblioteki www.pbw.waw.pl na stronie powiatu www.pwz.pl oraz na Oficjalnym Serwisie Gminy Błonie i Ożarów Maz.
Wszystkie prace można oglądać na wystawie, czynnej do 22 lipca w Bibliotece Pedagogicznej w godzinach pracy placówki. Po zakończeniu wystawy książki zostaną przekazane do poszczególnych szkół.

Anna Buźniak


Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2016 07:06