image1

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

7.10.2016 - Biblioteczna czarownica znowu w akcji!
poniedziałek, 17 października 2016 13:38

zdj. 1

Pierwszą wizytę w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie uczniowie z klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 120 im. Pułków Piechoty Dzieci Warszawy zapamiętają na długo! Zajęcia rozpoczęła Barbara Szczepaniak czytając książkę Przepraszam czy jesteś czarownicą? Jej bohater – kot Herbert był bardzo samotny i szukał towarzysza zabaw. Chciał, żeby to koniecznie była czarownica – taka w spiczastym kapeluszu, w kolorowych skarpetkach, z miotłą przy boku… I znalazł ją w bibliotece. Uczniowie z klasy Ic również znaleźli swoją czarownicę w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie. Wprawdzie czarownica Kasia nie miała przy sobie czarnego kota (poszedł na polowanie), ale oprowadziła uczniów po swoim bibliotecznym królestwie… Na koniec zajęć dzieci z zainteresowaniem wysłuchały Książki bez obrazków, chociaż na początku nie bardzo chciały uwierzyć, że książka, która nie ma żadnych ilustracji może być ciekawa.

Dziękujemy klasie Ic za wizytę. Mamy nadzieję, że wrócą do nas na kolejne zajęcia biblioteczne.

zdj. 2 zdj. 3 zdj. 4 zdj. 5

Zdjęcia wykonały Katarzyna Pietraczyk i Justyna Lewicka-Szczęsna


Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2016 13:49