18.10.2016 r. - Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim w ramach cyklu Literackie wtorki
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

18.10.2016 r. - Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim w ramach cyklu Literackie wtorki
wtorek, 25 października 2016 09:28

Marcin Szczygielski gościł w naszej bibliotece już po raz kolejny. Na spotkanie 18 października 2016 roku przyjechali uczniowie ze szkół podstawowych Pomiechówka, Legionowa i pobliskiego Kamionka.

Pisarz opowiadał o swoich książkach dla dzieci i młodzieży. O tych nagrodzonych, jak „Omega”, „Czarny Młyn” czy „Arka czasu”, i o tych najnowszych. Spotkanie odbyło się z okazji premiery najnowszej, trzeciej już książki z cyklu o Mai, ciabci, kocie i Foksi - „Kjątwa dziewiątych urodzin”. W planach Autora jeszcze dwie powieści o niezwykłych przygodach Mai. Poprzednie to „Czarownica piętro niżej” i „Tuczarnia motyli”. Marcin Szczygielski przeczytał fragmenty tych książek, a ponieważ pięknie czyta, dzieci siedziały zasłuchane. Potem dosłownie zasypały Autora pytaniami! Wnikliwymi, ciekawymi, czasem zabawnymi, na które pisarz odpowiadał cierpliwie i z uśmiechem. I długo podpisywał książki.

Do zobaczenia wiosną! A tymczasem zapraszamy do kina. Już wkrótce, 4 listopada, na ekrany wchodzi film zrealizowany na podstawie nagrodzonej powieści Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”. Gratulujemy!

z 1 z 2 z 3 z 4 z 5

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 09:34