image2 image1

Godziny otwarcia

Biblioteka w Warszawie
pon., wt., czw., pt.: 9.00 - 19.00
środa: 14.00 – 19.00,   sobota: 9.00 – 15.00

Filie w Błoniu, Grodzisku Maz., Nowym Dworze Maz., Żyrardowie
pon., wt., czw., pt.: 9.00 - 18.00
środa: nieczynne,   sobota: 9.00 – 15.00

Filia w Sochaczewie
pon., wt., czw., pt.: 8.00 - 18.00
środa: nieczynna,   sobota: 9.00 – 15.00

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Wieści z dnia 7.12.2016 r. - Świąteczne spotkanie opłatkowe Oddziału Warszawskiego SBP
poniedziałek, 12 grudnia 2016 16:00

Oddział Warszawski SBP integruje się świątecznie.

7 grudnia spotkaliśmy się na tradycyjnym opłatku. Tym razem gościliśmy w Bibliotece Głównej Politechniki Warszawskiej i dla wielu była to okazja, by odwiedzić ten piękny gmach i dość wyjątkową czytelnię. Przy drzwiach Bożena witała każdą osobę życzeniami i słodkim upominkiem.

1 Politechnika .jpg 2.jpg 3.jpg

Rozpoczynając oficjalnie uroczystość, gości przywitała przewodnicząca Oddziału Warszawskiego SBP Bożena Chlebicka-Abramowicz. W krótkich słowach opowiedziała o nowym kole SBP, które powstało na Politechnice Warszawskiej. Po świątecznych życzeniach zaprosiła do wysłuchania gawędy Marioli Pryzwan o bohaterce najnowszej książki Irenie Jarockiej.

4.jpg 5.jpg

Jak zwykle była to bardzo ciepła, pełna szczegółów opowieść o życiu sławnej piosenkarki, jej rodzinie, przyjaciołach i zagranicznych wojażach. Potem przyszła pora na wigilijny poczęstunek.

6.jpg

Smaczna ryba, śledzik, barszczyk przypomniała o nadchodzących świętach i szaleństwie przygotowań oraz pogoni za prezentami. Część przybyłych gości wyraziło chęć zwiedzenia biblioteki. Podążyliśmy schodami kilka pięter w górę. Lekko zasapani stanęliśmy przed drzwiami czytelni, by uspokoić oddechy.

7.jpg 8.jpg 9.jpg

Mnie osobiście zaskoczyła spora ilość osób przebywających w czytelni na poszczególnych kondygnacjach w różnych swobodnych pozycjach. Na siedząco przy stolikach i na miękkich pufach, czasami na leżąco ze słuchawkami w uszach z zamkniętymi oczami. Także w rozdyskutowanych grupach przy stolikach. W czytelni Politechniki Warszawskiej panuje swoboda i widać, że studenci chętnie spędzają tu miło czas. Po zwiedzaniu powoli zaczęliśmy rozchodzić się do domów, a atmosfera spotkania podążała razem z nami.
Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o to spotkanie, menu i jego oprawę literacką.

10.jpg 11.jpg 12.jpg

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2016 16:20