5.12.2016 r. - Spotkanie z aktorem Andrzejem Sewerynem
image1 image2 image3

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

5.12.2016 r. - Spotkanie z aktorem Andrzejem Sewerynem
piątek, 16 grudnia 2016 10:30

W poniedziałek 5 grudnia Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie miała zaszczyt po raz pierwszy gościć znakomitego aktora i reżysera aktora – Andrzeja Seweryna.

To kolejne wydarzenie z cyklu spotkań z ludźmi kultury w ramach obchodów 70-tych urodzin biblioteki. Uczestnikami spotkania byli uczniowie L LO im. R. Barbosy w Warszawie oraz czytelnicy i pracownicy biblioteki.
Spotkanie rozpoczęło się od słów związanych z dokonywaniem wyborów życiowych, które Andrzej Seweryn skierował do młodzieży. Mówił o wartościach płynących z obcowania ze sztuką, malarstwem i literaturą. Mieliśmy przyjemność usłyszeć namiastkę kunsztu aktorskiego na przykładzie fragmentu monologu Króla Leara, który obecnie jest grany na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Artysta zachęcał do obejrzenia sztuki. W swojej wypowiedzi wyjaśnił czym dla niego są miłość, przyjaźń i równość.
Jak ważny jest szacunek wobec osób starszych powiedział nawiązując do swojej ostatniej roli w filmie Ostatnia rodzina. Za kreację Zdzisława Beksińskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Wspominał również współpracę z Andrzejem Wajdą i Andrzejem Kondratiukiem.

Dziękujemy Andrzejowi Sewerynowi za to interesujące spotkanie. Na długo zapamiętamy jego cenne uwagi i spostrzeżenia.

Na zakończenie aktor rozdawał autografy oraz pozował do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Teatrem Polskim i Sebastianem Koseckim za co bardzo dziękujemy!

01 06 10 18 11 12 

Autor zdjęć. A. Babula


Poprawiony: piątek, 16 grudnia 2016 10:41