19.12.2016 r. - Spotkanie muzyczne z Dorota Gellner
image1 image2 image3 image4

UWAGA!

Przed przyjściem do Biblioteki, prosimy o zapoznanie się procedurą funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

moodle

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

19.12.2016 r. - Spotkanie muzyczne z Dorota Gellner
poniedziałek, 19 grudnia 2016 15:26

To już drugie takie spotkanie (poprzednie w ubiegłym roku) z autorką popularnych wierszy, które często mają podkład muzyczny i chętnie są śpiewane w przedszkolach i przez uczniów nauczania początkowego. Dzisiaj Dorota Gellner zjawiła się w towarzystwie wydawcy śpiewników Idzie kotMuzyczne rękawiczki Pani Alicji Twardowskiej. Jest ona redaktorem, muzykiem teoretykiem, autorką publikacji edukacyjnych, dziecięcych, autorką setek artykułów w prasie muzycznej, redaktorem wspomnień i publikacji z obszaru szeroko pojętej kultury i edukacji. Jest ambasadorem umuzykalniania dzieci i poszerzania ich wiedzy o muzyce i muzykach.

zdj. 1

Muzyczne rękawiczki to zbiór piosenek dla dzieci na różne okazje – dla mamy, taty, babci, dziadka – i wiele piosenek w rytmach tanecznych – oberek, mazurek, kujawiak, tango.

zdj. 2

Idzie kot to płyta i śpiewnik zawierający piosenki na różne pory roku i inspirujące do dziecięcych zabaw, np. na karnawał: Wielkie damy, Tęczowy bal czy o tematyce przyrodniczej: Czarodziejskie podwórko, Kulturalne ptaki, a także piosenki, które straszą: Kolorowy potwór lub uczą: Znaki zakazu, znaki nakazu, a także piosenka na wakacje: Pakujemy się nad morze.

zdj. 3

Dzisiaj dzieci słuchały fragmentów książek: „Wścibscy”, „Zając”, „Gryzmoł”. Słuchając mimowolnie podpowiadały autorce rymy, a czasami mówiły z pamięci długie fragmenty książek (doskonale znanych i lubianych). Ponieważ było to spotkanie muzyczne śpiewały i tańczyły z ochotą. Ponad 80 uczniów wyszło z Biblioteki w doskonałych nastrojach ze śpiewnikami pod pachą i autografem Doroty Gellner. Dzieci spotkały się nie po raz pierwszy z tą ciepłą, uśmiechniętą i pełną pomysłów osobą piszącą ich ulubione książki.


Poprawiony: poniedziałek, 19 grudnia 2016 15:41