image1

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start Relacje z wydarzeń

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

7.02.2017 r. - Spotkanie autorskie z Joanną Rudniańską
piątek, 10 lutego 2017 12:45

W cyklu „Literackie wtorki” 7 lutego odbyło się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej spotkanie autorskie z Joanną Rudniańską. Ta autorka słuchowisk radiowych oraz książek dla dorosłych i dla dzieci gościła w naszej bibliotece po raz pierwszy. Opowiadała zebranym uczniom z czterech klas trzecich szkół z Mokotowa, Grochowa i Pragi o swojej najnowszej książce „Bajka o Wojnie”. To trudna lektura. Przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziewczynki o imieniu Wojna.
Książkę przeczytała zaproszona przez Autorkę dziennikarka Polskiego Radia Monika Gniewaszewska. W trakcie lektury mogliśmy na ekranie podziwiać piękne, przemawiające do wyobraźni dziecka ilustracje Piotra Fąfrowicza.
Na koniec spotkania usłyszeliśmy jeszcze fragment ulubionej książki Joanny Rudniańskiej - „Mój tata z obcej planety”, której pięć egzemplarzy Autorka podarowała zgromadzonym.

DSCN0639 DSCN0642 DSCN0643

Poprawiony: piątek, 10 lutego 2017 12:53