image1 image2 image3 image4 image5 image6

Serdecznie zapraszamy nauczycieli na konferencję "Edukacja Varsavianistyczna w szkole - III edycja - [program konferencji]

Zgłoszenia: wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl (imię i nazwisko, miejsce pracy, nr tel.),
Udzielanie informacji pod nr tel. 501-379-703 lub 22 810 46 64 wew. 110
Konferencja jest bezpłatna.
Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteś tutaj: Start Filie

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

polona

Finał XI Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania
piątek, 28 kwietnia 2017 12:51

XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
pod hasłem
„Każda książka, drogie dzieci,
coś mądrego Wam poleci”

Kwiecień to miesiąc poświęcony książce i prawom autorskim. W związku z tym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz jedenasty była organizatorem Konkursu Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym. Fundatorami tegorocznych nagród byli Burmistrz Błonia Zenon Reszka i Starosta powiatu warszawskiego zachodniego Jan Żychliński.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Każda szkoła w drodze eliminacji wewnętrznych typuje trzech uczestników. Wybrani uczniowie podczas eliminacji powiatowych mają trzy minuty na zaprezentowanie przygotowanego fragmentu prozy. Każda prezentacja oceniana jest pod względem dykcji, intonacji oraz doboru tekstu. Wskazane jest, aby był to ciekawy fragment zawierający dialog, którym czytający potrafi przykuć uwagę słuchaczy, a nawet rozbawić, co jest mile widziane. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, a jego poziom jest coraz wyższy. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z 10 szkół podstawowych naszego powiatu: SP nr 1 i 2 w Błoniu, SP nr 1 w Ożarowie Maz. oraz SP z Bieniewic, Duchnie, Leszna, Kampinosu, Płochocina, Zaborowa i Święcic.

1 2

Przesłuchania uczestników i rozdanie nagród odbyło się 26 kwietnia 2017 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej. Uroczystość rozpoczęto od powitania gości, opiekunów i uczestników. Kilka słów o polskim czytelnictwie, z którym nie jest najlepiej, powiedział Dariusz Sitarski, dyrektor CK. Pochwalił inicjatywę konkursu, mówiąc, że każda forma zachęty do czytania jest dobra.

3 4

Po wysłuchaniu przygotowanych fragmentów prozy komisja w składzie: przewodnicząca Lilla Kołodziejczyk z Biblioteki Głównej w Warszawie oraz Mariola Suska z Filii w Grodzisku Maz. zajęła się oceną wystąpień, wypisaniem dyplomów i przydziałem nagród. W tym czasie dzieci i opiekunowie zastali zaproszeni na poczęstunek.

5 6 8  7 10

Wyniki ogłosiła Przewodnicząca Komisji Lilla Kołodziejczyk. Pochwaliła uczestników za elegancki wygląd, piękną prezentacją i kulturę osobistą, podkreślając jednocześnie wysoki poziom konkursu. Komisja uzgodniła następujący werdykt : sześć I miejsc, osiem II i sześć III oraz 8 wyróżnień.

11 12 13 14

I miejsce: Lena Adamaszek ze SP nr 1 w Błoniu, Julianna Brewczyńska ze SP w Lesznie, Barbara Majewska ze SP w Duchnicach, Paulina Gorczyca ze SP w Święcicach, Damian Malec-Nagadowski ze SP nr 1 w Ożarowie Maz. Hanna Wereska ze SP w Zaborowie.
II miejsce: Barbara Sender i Natalia Umiastowska ze SP w Lesznie, Casandra Tsiomo i Weronika Stępień ze SP w Kampinosie, Katarzyna Jędrzejczyk ze SP w Płochocinie, Emilia Gurtowska ze SP nr 1 w Błoniu, Aleksandra Potocka ze SP nr 2 w Błoniu, Julia Zając ze SP nr 1 w Ożarowie Maz.
III miejsce:, Joanna Dłuha, Mateusz Kobierecki i Piotr Siedlecki ze SP nr 2 w Błoniu, Jan Granowski ze SP w Bieniewicach, Weronika Kaczorowska ze SP w Duchnicach, Wiktoria Zdral ze SP nr 1 w Ożarowie Maz..

15

Dzieci były bardzo zadowolone z dyplomów, nagród i upominków. Podziękowanie za współudział w krzewieniu kultury pięknego słowa i propagowanie czytelnictwa, otrzymali nauczyciele i opiekunowie. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć na stronie www.blonie.pl oraz stronie biblioteki www.pbw.waw.pl.

Anna Buźniak


Poprawiony: piątek, 28 kwietnia 2017 13:36